W sobotę strażacy i mieszkańcy Mełgwi świętowali 100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Po uroczystej mszy św. w kościele  p. w. św. Wita w Mełgwi, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście przemaszerowali do amfiteatru w Mełgwi. Podczas spotkania nastąpiło także symboliczne wbicie gwoździ i wręczenie sztandaru. Uroczystość była dobrą okazją, by uhonorować zasłużonych strażaków.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Krzysztof Hetman, poseł do parlamentu europejskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli rządu, jak i włodarzy sąsiednich gmin. Zebranym gościom przybliżono historię powstania i działalności OSP. Podczas uroczystości Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Świdniku i starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, wspólnie z wójtem gminy Mełgiew Ryszardem Podlodowskim wręczyli odznaczenia zasłużonym strażakom. Wójt gminy złożył także najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia. Życzył wszystkim druhom, aby pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stała się prawdziwym spełnieniem i źródłem osobistej satysfakcji. Odznaczenia otrzymali:

  • Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa- druh Tomasz Gągoł.
  • Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa- druhowie: Mirosław Efir, Robert Wożniak, Andrzej Dzwonkowski, Karol Gap.
  • Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa- Przytuła Adam.
  • Artur Michalak  otrzymał medal- Wzorowy Strażak.

– Dziś OSP są doskonale przygotowane do prowadzenia różnego rodzaju akcji. Mełgiewska jednostka  jest częstym wsparciem dla Państwowej Starzy Pożarnej w ramach prowadzonych działań  na terenie miasta Świdnik. Jest to szczególny jubileusz, na który swoją postawą i zaangażowaniem pracowało wiele pokoleń druhów i mieszkańców, a dziś podtrzymują tradycję – mówił starosta Dariusz Kołodziejczyk.

Jubileusz był również doskonałą okazją do wręczenia dyplomów zasłużonym druhom, dzięki którym jednostka dalej prężnie funkcjonuje. Podziękowanie imieniu marszałka województwa przekazał Michał Zdun.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/DSC_1638-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/DSC_1638-300x300.jpgWTRAKTUALNOŚCI100 lat,Dariusz Kołodziejczyk,jubileusz,OSP,Ryszard Podlodowski,straz
W sobotę strażacy i mieszkańcy Mełgwi świętowali 100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Po uroczystej mszy św. w kościele  p. w. św. Wita w Mełgwi, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście przemaszerowali do amfiteatru w Mełgwi. Podczas spotkania nastąpiło także symboliczne wbicie gwoździ i wręczenie sztandaru. Uroczystość była dobrą okazją, by...