Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić matce, która w stanie nietrzeźwości „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. Leżącą na chodniku w środku nocy kobietę zauważył jeden z przechodniów. Koło kobiety znajdowała się dwójka jej dzieci. Teraz kobieta trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Dzisiaj w nocy po godz. 1:30 policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańca Świdnika, że na jednej z ulic leży kobieta, a obok niej znajdują się małe dzieci. Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji oraz pogotowie. Okazało się, że niedyspozycja kobiety wywołana jest upojeniem alkoholowym. 29-latka była w towarzystwie dwójki swoich dzieci w wieku 6 i 8-lat. Razem z dziećmi przewieziono ją do szpitala celem sprawdzenia ich stanu zdrowia. Następnie dzieci trafiły pod opiekę dziadków. Matka natomiast trzeźwieje w policyjnym areszcie. Nad ranem badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Bliższe okoliczności zdarzenia będą badane przez policjantów. 29-latce po wytrzeźwieniu zostanie przedstawiony zarzut narażenia dzieci, którymi się opiekowała na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/68-129256.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/68-129256-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCInietrzeźwa matka,pijana matka,policja
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić matce, która w stanie nietrzeźwości „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. Leżącą na chodniku w środku nocy kobietę zauważył jeden z przechodniów. Koło kobiety znajdowała się dwójka jej dzieci. Teraz kobieta trzeźwieje w policyjnym areszcie. Dzisiaj w nocy po godz. 1:30 policjanci zostali...