W kwietniu zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy skrzyżowania powiatowej Al. Lotników Polskich z ulicami: Klonowa oraz Rejkowizna w Świdniku. Mieszkańcy opowiedzieli się za koncepcją ronda. W minionym tygodniu Jakub Osina podpisał decyzję zatwierdzającą projekt przebudowy skrzyżowania.
– Mamy pełną świadomość, że każde spowolnienie ruchu na Al. Lotników Polskich będzie irytowało kierowców, postanowiliśmy więc oddać głos najbardziej zainteresowanym, czyli Świdniczanom. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Świdnika, którzy zechcieli zapoznać się z proponowanymi zmianami w ruchu i przesłali do nas swoje opinie na ten temat. Dzięki temu mamy pewność, że podjęta przez nas decyzja uwzględnia interesy zarówno osób mieszkających blisko skrzyżowania oraz kierowców korzystających z Al. Lotników Polskich, jako głównego traktu w kierunku Lublina, a mieszkających w innych częściach miasta- powiedział członek zarządu Jakub Osina.

Zdaniem projektantów przygotowujących koncepcje na zlecenie Urzędu Miasta Świdnik, najlepszym rozwiązaniem było również powstanie mini ronda. Wskazywali, że jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/samo_skrzyzowanie_kosnultacje-500x261.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/samo_skrzyzowanie_kosnultacje-500x261-300x261.jpgredAKTUALNOŚCIJakub Osina,przebudowa skrzyżowania,rondo
W kwietniu zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy skrzyżowania powiatowej Al. Lotników Polskich z ulicami: Klonowa oraz Rejkowizna w Świdniku. Mieszkańcy opowiedzieli się za koncepcją ronda. W minionym tygodniu Jakub Osina podpisał decyzję zatwierdzającą projekt przebudowy skrzyżowania. - Mamy pełną świadomość, że każde spowolnienie ruchu na Al. Lotników Polskich...