Wiercą 100 metrów pod ziemią, by „wypompować” ciepło z gruntu i oddać je do ogrzewanego pomieszczenia.

Przed budynkiem warsztatów PCEZ trwa instalacja pompy ciepła. Szkoła stawia na odnawialne źródła energii instalując pompę ciepła i 5 kolektorów słonecznych na warsztatach szkolnych.
To efekt realizacji projektu termomodernizacji szkoły, dzięki któremu kształcenie zawodowe w powiecie znacznie zyska na atrakcyjności.
– Celem projektu jest poprawa warunków kształcenia zawodowego. Jest to odpowiedź na oczekiwania potencjalnych pracodawców jak i uczniów, którzy wybierają naukę w szkołach zawodowych – mówi wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Projekt 5.2 zakłada poprawę efektywności energetycznej budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i obejmuje wymianę instalacji c.o., instalację pompy ciepła z wymiennikami pionowymi, budowę instalacji solarnej wspomagającej podgrzew c.w.u. i zasilanie instalacji budynku PCEZ. W ramach termomodernizacji budynku CKP obecnie wykonywana jest tzw. „opaska” wokół budynku i zakładana izolacja termiczna. Zostaną również ocieplone ściany i rozpocznie się remont dachu.

Koszt inwestycji Powiatu Świdnickiego to prawie 3 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 1,916 mln zł.– Zakres kompleksowej modernizacji prowadzi do redukcji zużycia energii końcowej. Z przeprowadzanego przez nas audytu wynika, że roczne zwiększenie efektywności budynku PCEZ w Świdniku wyniesie aż 83,72 71,4 % – tłumaczy Waldemar Białowąs.

To kolejny etap prawdziwej metamorfozy, jaką przechodzą warsztaty Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku.

Trafił już tu dodatkowy sprzęt do nauki mechaniki lotniczej. Uczniowie mają do dyspozycji dodatkowe dwa śmigłowce Mi – 2TR i W3-TR, oprócz tego pojawiły się tablice dydaktyczne, poszczególne części wyposażenia śmigłowców i pełna dokumentacja techniczna. Powstały także ściany działowe, dzieląc przestrzeń ogromnej hali produkcyjnej na pracownie dydaktyczne, wyremontowano również łazienki.
– Nasza szkoła to jedna z nowocześniejszych na Lubelszczyźnie. Jedna z dwóch w Polsce, posiadająca certyfikat uprawniający do kształcenia i egzaminowania licencjonowanego personelu obsługi technicznej statków powietrznych. Dzięki termomodernizacji oraz doposażeniu i remontom jeszcze bardziej zyskujemy na atrakcyjności – cieszy się Anna Goral, Dyrektor PCEZ.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/07/DSC_7993-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/07/DSC_7993-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAAnna Goral,PCEZ,termomodernizacja,Waldemar Białowąs,warsztaty szkolne
Wiercą 100 metrów pod ziemią, by „wypompować” ciepło z gruntu i oddać je do ogrzewanego pomieszczenia. Przed budynkiem warsztatów PCEZ trwa instalacja pompy ciepła. Szkoła stawia na odnawialne źródła energii instalując pompę ciepła i 5 kolektorów słonecznych na warsztatach szkolnych. To efekt realizacji projektu termomodernizacji szkoły, dzięki któremu kształcenie zawodowe w...