Podczas uroczystości z okazji Święta Lotnictwa Polskiego – przy Pomniku Lotników w Warszawie, Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku otrzymało wyróżnienie honorowe „Błękitne skrzydła” za nieprzerwane, od 1959 roku, kształcenie na rzecz lotnictwa.

– Jestem dumna z takiego wyróżnienia. Nasza szkoła kontynuuje tradycje lotnicze i jest jedną z największych i nowocześniejszych szkół na Lubelszczyźnie, posiada certyfikat uprawniający do kształcenia i egzaminowania licencjonowanego personelu obsługi technicznej statków powietrznych – mówi Anna Goral, Dyrektor PCEZ w Świdniku.

Wyróżnienie podpisał Przewodniczący Kapituły Błękitnych Skrzydeł – Skrzydlata Polska Grzegorz Sobczak oraz, w imieniu Krajowej Rady Lotnictwa, Bogdan Papis.

Podczas obchodów Święta Lotnictwa Polskiego w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odsłonięto pomnik „Chwała Lotnikom Polskim”, upamiętniający wszystkich polskich lotników, którzy poświęcili swoje życie w służbie Polsce. Monument nawiązujący w swym kształcie do dziecięcego samolotu z papieru, uhonoruje nie tylko poległych na powietrznych polach bitew, ale uczcić ma też przypadające w tym roku 100-lecie powstania i działalności Lotnictwa Polskiego.

Wyróżnione PCEZ to jedna z dwóch szkół w Polsce posiadająca certyfikat PART 147, szkoląca m.in. w zawodzie technik mechanik lotniczy i technik awionik.

– Serdecznie gratuluję i dziękuję pani dyrektor oraz gronu pedagogicznemu, że przekazują silne, polskie, 100-letnie już tradycje lotnicze młodemu pokoleniu. Dziękuję także za zaszczepianie w młodzieży cech patrona szkoły Zygmunta Puławskiego: odwagi, kreatywności i poszukiwania nowatorskich rozwiązań – mówi wicestarosta Waldemar Białowąs.

Szkoła może również pochwalić się coraz lepszymi warunkami do nauki. Obecnie końca dobiega modernizacja warsztatów szkolnych, gdzie młodzież będzie ćwiczyć umiejętności w wyremontowanych pomieszczeniach i korzystać z nowego sprzętu do nauki mechaniki lotniczej, jaki już trafił do Centrum Kształcenia Praktycznego.
Uczniowie mają do dyspozycji m.in. dodatkowe dwa śmigłowce Mi – 2TR i W3-TR. Wszystko to dzięki realizacji projektu Rozwój Infrastruktury Szkół Kształcenia Zawodowego Prowadzonych przez Powiat Świdnicki. Jego wartość to prawie 3,4 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków europejskich wynosi 2866 756,90 zł.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/08/40242022_508214326270308_1178778668017647616_n.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/08/40242022_508214326270308_1178778668017647616_n-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJA100-lecie Lotnictwa Polskiego,Anna Goral,PCEZ,Święto Lotnictwa Polskiego,Waldemar Białowąs,wyróżnione PCEZ
Podczas uroczystości z okazji Święta Lotnictwa Polskiego - przy Pomniku Lotników w Warszawie, Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku otrzymało wyróżnienie honorowe „Błękitne skrzydła” za nieprzerwane, od 1959 roku, kształcenie na rzecz lotnictwa. – Jestem dumna z takiego wyróżnienia. Nasza szkoła kontynuuje tradycje lotnicze i jest jedną z największych i nowocześniejszych...