Cenna wygrana na starcie sezonu

W pierwszej kolejce rozgrywek grupy II Lubelskiej Ligi Trampkarzy Starszych drużyna Piaskovii odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo nad swoimi rówieśnikami z Mazowsza Stężyca. Podopieczni trenera Michała Blocha pokonali rywali 2:0 (0:0), choć z przebiegu spotkania powinni odnieść dużo wyższe zwycięstwo.
Bramki: Kornel Woźniak (50′), Damian Kapica (55′).
Piaskovia: Armand Kolasa, Bartek Kapica, Kasper Krupiński, Damian Kolasa, Kacper Chęciński, Wiktor Idzik, Kornel Woźniak, Karol Ziętek, Paweł Ponieważ, Kacper Danielewicz, Damian Kapica oraz Dawid Jagiełło.
Mecz toczył się pod dyktando Piaskovii. Jednak jako pierwsi stuprocentową sytuację do zdobycia gola mieli gospodarze. Na szczęście minimalnie przestrzelili. Później zaczął się festiwal niewykorzystanych okazji gości. Najpierw w idealnej sytuacji do siatki nie trafił Damian Kapica. Kolejna sytuacja do dobry rajd Kapicy, który wyłożył piłkę do pustej bramki Kacprowi Danielewiczowi, ale ten jedynie ostemplował słupek. Oprócz tego z rzutu rożnego Kasper Krupiński trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Przed zejściem na przerwę znów dał znać o sobie Kapica.
Najpierw w dogodnej sytuacji trafił piłką w bramkarza, a potem niedokładnie dogrywał do pustej bramki. W drugiej połowie trwała dominacja Piaskovii, która na gola musiała czekać aż do 50 minuty. Po krótko rozegranym rzucie różnym i doskonałej centrze Danielewicza futbolówka trafiła wprost na głowę Kornela Woźniaka i było 1:0. Pięć minut potem z rzutu wolnego dośrodkowywał Kapica. Do piłki wyskoczył Woźniak czym przeszkodził golkiperowi Mazowsza w dobrej interwencji, a piłka po jego rękawicach wpada do siatki.
– Widać było, że to nasze pierwsze spotkanie w nowym sezonie. Było dużo niedokładności i mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. Wyśmienicie zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie. Szczególnie cieszy bramka zdobyta na 1:0. Została zdobyta po wytrenowanym schemacie rozegrania rzutu rożnego.– przyznał po meczu trener Michał Bloch