Perła Progres idzie jak burza!

Jak na razie beniaminek futbolowej A klasy z Mełgwi idzie jak burza. W pierwszych trzech kolejkach podopieczni grającego trenera Rafała Dybały zainkasowali komplet dziewięciu punktów. Jednak kibice studzą nastroje i słusznie. To dopiero początek, a z najsilniejszymi ekipami grupy III „serie A” dopiero mełgwianom przyjdzie się zmierzyć. W trzeciej kolejce piłkarze Perły Progres pokonali na wyjeździe Piotrkovię Piotrków 4:2 (1:0).
Bramki: Adrian Kalita 2 (42′, 85′ rzut karny), Adrian Duda (73′), Damian Wiński (78′).
Perła Progres: Przemysław Hajkowski, Patryk Wójcik (57′ Kamil Mosak), Sebastian Gołąb, Rafał Dybała, Michał Hajkowski, Damian Wiński (85′ Kamil Szymański), Adrian Duda, Adrian Kalita (88′ Dominik Stanikowski), Łukasz Masłowski (75′ Rafał Muzyka), Patryk Mizura, Marcin Słomianowski (80′ Mateusz Dybała).
W pierwszej połowie spotkania padła tylko jedna bramka. W końcówce do siatki rywali trafił Adrian Kalita. Tuż po zmianie stron gospodarze doprowadzili do wyrównania. Remis 1:1 utrzymał się aż do 73 minuty. Wtedy golkipera Piotrcovii do kapitulacji zmusił Adrian Duda. Mełgwianie poszli za ciosem i pięć minut później było już 3:1. Piłkę z powietrza przytomnie zgrał Mizura, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem futbolówkę do siatki w krótki róg wbił Damian Wiński. W 85 minucie miejscowych „dobił” Kalita, którzy pewnie wykorzystał „jedenastkę” podyktowaną za faul