Dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku dzieci i zaproszeni goście uczestniczyli w „Międzypokoleniowym wspólnym czytaniu”. w tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Tolerancja”.

-Piękna inicjatywa. Bajka, jaką czytaliśmy, w zabawny i obrazowy sposób wyjaśniała na czym polega akceptacja inności i poszanowanie drugiego człowieka, bez względu na wygląd, pochodzenie czy poglądy. To niezwykle ważne, by takie wartości przekazywać już w tak młodym wieku – mówił starosta świdnicki Waldemar Białowąs, gość specjalnego Ośrodka.

Na koniec spotkania, wszyscy uczestnicy wzięli udział w symbolicznej zabawie.
– I starsi i młodsi odrysowali swoje dłonie na „drzewie tolerancji”, by pokazać, że wszyscy jesteśmy inni, a przez to wyjątkowi – mówiła Teresa Celej, wieloletnia Przewodnicząca Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świdniku.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/09/DSC_2316-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/09/DSC_2316-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCISOSW im. H. Sienkiewicza,SOSW Świdnik,wspólne czytanie
Dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku dzieci i zaproszeni goście uczestniczyli w „Międzypokoleniowym wspólnym czytaniu”. w tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Tolerancja”. -Piękna inicjatywa. Bajka, jaką czytaliśmy, w zabawny i obrazowy sposób wyjaśniała na czym polega akceptacja inności i poszanowanie drugiego człowieka, bez względu na wygląd, pochodzenie...