Wicestarosta Powiatu Świdnickiego Waldemar Białowąs ogłosił start w wyborach na burmistrza Świdnika. Wystartuje z koalicyjnego komitetu wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Jego kandydaturę przed terminalem Portu Lotniczego Lublin ogłosili politycy PO – posłanka Joanna Mucha i wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk.

– Rozwój Świdnika musi być budowany w oparciu o dialog, współpracę i rozmowę z mieszkańcami. W Świdniku potrzeba umiejętności prowadzenia spokojnej rozmowy i budowania wspólnych działań. Miasto potrzebuje nowych, doświadczonych osób i szerokiego ponadpartyjnego porozumienia – mówi kandydat na burmistrza Świdnika Waldemar Białowąs, deklarując niechęć do konfliktów i walki o władzę.

Wśród punktów programu wymienia: uruchomienie miejskiej komunikacji z darmowymi przejazdami dla uczniów i emerytów oraz dostępnością komunikacyjną w weekendy, darmowy internet, darmowe obiady w szkołach, a także obniżkę opłat za wodę i odbiór śmieci.

Białowąs myśli również o poszerzeniu możliwości dla uczącej się młodzieży. – Chodzi o zapewnienie młodym ludziom lepszego startu w przyszłość m.in. przez profesjonalne staże i praktyki w instytucjach podległych miastu – dodał. Zapewnił też, że ma zamiar wspierać głównego pracodawcę w mieście – zakłady PZL Świdnik.

Do tej pory oficjalnie kandydaturę w wyborach burmistrza Świdnika ogłosił jedynie Waldemar Jakson, który wystartuje z własnego komitetu, z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

W ciągu najbliższych dni poznać mamy trzeciego kandydata z komitetu – Świdnik Wspólna Sprawa, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/09/5b96b30cd695e_osize969x565q71h3640d3.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/09/5b96b30cd695e_osize969x565q71h3640d3-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIBurmistrz Świdnika,kandydat na burmistrza,start w wyborach,Waldemar Białowąs,Wybory
Wicestarosta Powiatu Świdnickiego Waldemar Białowąs ogłosił start w wyborach na burmistrza Świdnika. Wystartuje z koalicyjnego komitetu wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Jego kandydaturę przed terminalem Portu Lotniczego Lublin ogłosili politycy PO - posłanka Joanna Mucha i wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk. - Rozwój Świdnika musi być budowany w oparciu o dialog, współpracę i...