W gminie Mełgiew dojdzie do drugiej tury w wyborach, w której o funkcję wójta będą konkurować: Magdalena Wójcik (46.03 proc. głosów) i Ryszard Podlodowski (24.99 proc. głosów). Kampania wyborcza okazała się jednak na tyle zaciętą walką, że sprawą musiał zająć się sąd.

– W kampanii wyborczej doświadczyłem wielu nieprzyjemnych i nieczystych zagrań ze strony Magdaleny Wójcik oraz KW PiS, a mimo to od początku prowadziłem pozytywną kampanię, opartą na przekazywaniu informacji o planowanych inwestycjach oraz planach na rozwój naszej gminy – wyznaje na portalu społecznościowym Ryszard Podlodowski, który w zeszły piątek złożył pozew w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Lublinie – Podjąłem taką decyzję w związku z informacjami przekazywanymi przez mieszkańców gminy o rozpowszechnianiu przez KW PiS oraz Magdalenę Wójcik nieprawdziwych informacji dotyczących funkcjonowania urzędu gminy poprzez roznoszenie po kryjomu ulotki przez osoby w kapturach – wyjaśnia.

Po rozpatrzeniu pozwu, wczoraj Sąd Okręgowy w Lublinie wydał postanowienie o zakazie Magdalenie Wójcik rozpowszechniania informacji, przepadku materiałów wyborczych oraz wpłatę kwoty 4000 zł na rzecz LKS Perła Mełgiew.

– Przekazywane informacje ze strony kandydatki na wójta stawiają w negatywnym świetle gminę, działalność moją oraz Rady Gminy, ale przede wszystkim są niezgodne z prawdą, czego dowodem jest wydane postanowienie – komentuje na portalu społecznościowym Podlodowski.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/10/Mełgiew-1170x780-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/10/Mełgiew-1170x780-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIGmina Mełgiew,Magdalena Wójcik,Ryszard Podlodowski,Wybory
W gminie Mełgiew dojdzie do drugiej tury w wyborach, w której o funkcję wójta będą konkurować: Magdalena Wójcik (46.03 proc. głosów) i Ryszard Podlodowski (24.99 proc. głosów). Kampania wyborcza okazała się jednak na tyle zaciętą walką, że sprawą musiał zająć się sąd. - W kampanii wyborczej doświadczyłem wielu nieprzyjemnych i...