Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku uczestnicząc w programie Otwarta Firma-Biznes przy tablicy, brało udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi.
Przez jeden tydzień listopada od 12 do 18-ego, uczestnicy przedsięwzięcia na całym świecie spotykali się z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami szeregu instytucji wspierających biznes.

Na spotkaniach można było posłuchać o tym jak rozpocząć przygodę z biznesem, jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, co decyduje o sukcesie firmy i o wielu innych aspektach ważnych z punktu widzenia prowadzenia własnej działalności. Ten najbardziej inspirujący tydzień roku umożliwia uczniom przygotowanie się do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i bezproblemowego wejścia na rynek pracy.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown i brytyjska rządowo –biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana-Carl Schramm. Wydarzenie to, w Polsce objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Do realizacji przedsięwzięcia w PCEZ zaproszone zostały instytucje wspierające przedsiębiorczość oraz przedstawiciele lokalnych firm gotowi do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem, między innymi PZL Świdnik, Synevo Lublin, PUP Świdnik, Agencja Zatrudnienia Trenkwalder Lublin.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/11/IMG-3169.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/11/IMG-3169-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAPCEZ,tydzień przedsiebiorczości
Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku uczestnicząc w programie Otwarta Firma-Biznes przy tablicy, brało udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Przez jeden tydzień listopada od 12 do 18-ego, uczestnicy przedsięwzięcia na całym świecie spotykali się z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami szeregu instytucji wspierających...