Problemy z odpaleniem silnika, odśnieżanie i skrobanie szyb, sól i błoto na nadkolach – zima jest czasem wyjątkowo trudnym dla kierowców. Niestety, warunki panujące mniej więcej od grudnia do marca nie sprzyjają bezpieczeństwu i podnoszą ryzyko stłuczek, kolizji i wypadków. Ratunkiem staje się AC, które warto mieć szczególnie zimą.

Dodatkowe AC na zimę

Autocasco na zimę

Odpowiednie ubezpieczenie AC zapewnia ochronę, jakiej nie da Ci żadne inne ubezpieczenie. Szeroki zakres tej polisy powoduje, że może się przydać w bardzo wielu sytuacjach. Z autocasco możesz bowiem skutecznie starać się o odszkodowanie za szkody powstałe nie tylko z winy innego kierowcy, ale również z Twojej lub z powodu niezależnych od Ciebie zdarzeń. A trzeba przyznać, że zimą ryzyko nieszczęśliwego wypadku na drodze jest znacznie wyższe niż w innych porach roku.

Śliska nawierzchnia drogi zimą powoduje, że wpadnięcie w poślizg jest realnym zagrożeniem dla kierowcy. Nie trzeba mówić, ile trudności w prowadzeniu auta powodują zimowe warunki, w szczególności niedoświadczonym kierowcom. Nawet ci bardziej doświadczeni muszą się jednak pilnować, biorąc pod uwagę ryzyko utraty kontroli nad autem, co może być bardzo tragiczne w skutkach.

AC na cały rok

Autocasco niewątpliwie warto posiadać zimą, jednak nie płaci się za nie wyłącznie z myślą o jednej porze roku. O ile assistance można wykupić na krótki czas, np. na tydzień albo dwa, o tyle AC jest ubezpieczeniem całorocznym, które wykupuje się na pełne 12 miesięcy. Rezygnacja z autocasco jest możliwa wyłącznie w przypadku sprzedaży lub wyrejestrowania samochodu. Oczywiście fakt, że AC działa cały rok, nie stanowi wady, bo ochrona, którą gwarantuje, przydaje się zawsze.

Jak wybrać AC

Wybierając autocasco, należy się kierować innymi aspektami niż w przypadku OC. Najważniejsza różnica polega na tym, że przy kupnie AC trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na zakres ochrony ubezpieczeniowej, podczas gdy przy OC jest ona identyczna dla każdego pojazdu. Poszukując AC, skup się więc przede wszystkim na tym, przed czym chroni i jakie wyłączenia od odpowiedzialności obejmuje.

Pamiętaj też o sprawdzeniu takich kwestii jak odnawialność sumy ubezpieczenia oraz to, czy jest ona stała, czy zmienna. Znaczenie ma także wybór wariantu, w ramach którego będą rozliczane szkody – bezgotówkowo czy kosztorysowo. Kolejna kwestia to amortyzacja części, która w praktyce oznacza mniejsze odszkodowanie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybierzesz właściwą polisę, kup ubezpieczenie samochodu na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

adminlsw24SPONSOROWANEautocasco,ubezpieczenie
Problemy z odpaleniem silnika, odśnieżanie i skrobanie szyb, sól i błoto na nadkolach – zima jest czasem wyjątkowo trudnym dla kierowców. Niestety, warunki panujące mniej więcej od grudnia do marca nie sprzyjają bezpieczeństwu i podnoszą ryzyko stłuczek, kolizji i wypadków. Ratunkiem staje się AC, które warto mieć szczególnie zimą. Autocasco...