Ubezpieczenie mieszkania jest zasadniczo polisą dobrowolną, która kupowana jest wyłącznie w chwili, gdy ubezpieczony chce takiej ochrony dla swojej nieruchomości. Są jednak takie sytuacje, w których zawarcie ubezpieczenia jest w pewnym sensie koniecznością. Dzieje się tak w chwili, gdy mieszkanie jest kupowane za pośrednictwem kredytu.

Wówczas bank, dla zabezpieczenia udzielanego finansowania, oczekuje od swojego kredytobiorcy polisy ubezpieczeniowej. Zwykle jest to najtańsze rozwiązanie, jakie jest dostępne na rynku. Gdzie zatem można najtaniej ubezpieczyć swoje mieszkanie?

Cena polisy zależy od wybranego zakresu

Niezależnie od tego, czy ubezpieczenie jest kupowane dla siebie czy dla banku, warto dokładnie przemyśleć jego zakres. Co ma zostać objęte ochroną ubezpieczeniową, od jakich ryzyk chcemy ubezpieczyć nieruchomość oraz na jakie kwoty.

Tylko tak dokładne przeanalizowanie całego tematu pozwoli na znalezienie rzeczywiście taniej i jednocześnie korzystnej polisy. Bardzo często bowiem klienci firm ubezpieczeniowych przepłacają, z uwagi na to, że ubezpieczają to, co nie jest im potrzebne lub od ryzyk, które im w rzeczywistości nie zagrażają. To prowadzi do sytuacji, w której polisa jest droga i całkowicie niepraktyczna.

Dokładne przemyślenie i przeanalizowanie swoich potrzeb i oczekiwań jest sposobem na takie dopasowanie ubezpieczenia, by spełniało ono swoją funkcję, było praktyczne i użyteczne, a jednocześnie niosło ze sobą realne korzyści dla ubezpieczonego. Więcej o zakresie ochrony można przeczytać przeglądając ubezpieczenie mieszkania na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Więcej za wyższe odszkodowanie

Jednym z ważniejszych elementów, które należy przemyśleć jest właśnie suma ubezpieczenia. Innymi słowy jest to maksymalna kwota odszkodowania, jaką będzie można uzyskać od firmy ubezpieczeniowej w razie całkowitego zniszczenia mieszkania.

Jeżeli polisa wybierana jest dla banku, to musi być ona zawarta albo na kwotę równą wartości mieszkania albo na kwotę równą wartości kredytu. Wszystko zależy od tego, która z tych wartości jest wyższa. Niekiedy bowiem kredyt jest zaciągnięty na wyższą kwotę niż wartość mieszkania, ponieważ pod uwagę brane są również elementy jego wyposażenia.

Jeżeli jest to ubezpieczenie kupowane dla siebie, to najlepiej zawrzeć je na kwotę równą wartości mieszkania. Wówczas polisa z pewnością spełni swoje zadanie. Niezależnie od tego, czy zniszczeniu ulegnie całe mieszkanie czy tylko jego część, ubezpieczony otrzyma dość środków, by móc je sobie naprawić lub kupić nowe, zachowując przy tym standard mieszkania utraconego, a to jest w tym wszystkim najważniejsze – utrzymanie dotychczasowego standardu.

Placówka TU, multiagencja, porównywarka – gdzie kupić polisę?

Dość popularnymi rozwiązaniami, jeżeli chodzi o poszukiwanie ubezpieczeń dla nieruchomości jest wizyta w oddziale firmy ubezpieczeniowej lub multiagencji. Obydwa mają oczywiście swoje wady i zalety.

Podczas wizyty w firmie ubezpieczeniowej można o wszystko zapytać, porozmawiać, przeanalizować. Przedstawiciel firmy jest tam po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić te kwestie, których ubezpieczony nie rozumie. Dzięki temu polisa jest kupowana w pełni świadomie i z przekonaniem, że to dobry wybór. Wadą takiego rozwiązania jest to, że poznać można oferty tylko jednej firmy.

Więcej ofert z pewnością znajdzie się w multiagencji. To placówka, która skupia w jednym miejscu różne oferty pochodzące od różnych firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu znacznie łatwiej porównać polisy, które aktualnie są dostępne na rynku. Jednocześnie, tam też jest pracownik, który odpowie na wszystkie pytania. Wadą tego rozwiązania jest to, że każda mulitagencja skupia w sobie tylko kilka ofert. To nadal nie jest przekrój rynku.

Ten problem rozwiązuje porównywarka ubezpieczeń. To narzędzie udostępniane online, które pozwala na porównanie większości wiodących firm ubezpieczeniowych. Wystarczy raz podać wszystkie swoje dane i dane ubezpieczanego mieszkania (powierzchnia, typ budynku itp.), by w ciągu kilku sekund uzyskać informacje na temat kilkunastu ofert ubezpieczeniowych.

Do tego nie trzeba się umawiać nigdzie na spotkania, nie trzeba nigdzie jechać. Wszystko można zrobić w dowolnie wybranym przez siebie momencie, z wybranego przez siebie miejsca. Brak ograniczeń czasowych powoduje, że nie trzeba rezygnować z żadnych swoich obowiązków, by móc sprawdzić szacunkowe koszty takiej polisy.

Porównywarka pozwala również na dokonanie zakupu ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu. To najłatwiejszy i najszybszy sposób, by znaleźć dla siebie odpowiednie ubezpieczenie, które jednocześnie, co ważne, będzie również najtańsze. To jakie dokumenty są konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia mieszkania, możesz sprawdzić na www.ubezpieczeniaonline.pl . Wszystko jest wyjaśnione prosto i przystępnie, nie powinno być więc problemów z samodzielnym kupieniem ubezpieczenia.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2019/02/zdolnosc-kredytowa.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2019/02/zdolnosc-kredytowa-300x300.jpgadminlsw24SPONSOROWANEpolisa,ubezpieczenie,ubezpieczenie mieszkania
Ubezpieczenie mieszkania jest zasadniczo polisą dobrowolną, która kupowana jest wyłącznie w chwili, gdy ubezpieczony chce takiej ochrony dla swojej nieruchomości. Są jednak takie sytuacje, w których zawarcie ubezpieczenia jest w pewnym sensie koniecznością. Dzieje się tak w chwili, gdy mieszkanie jest kupowane za pośrednictwem kredytu. Wówczas bank, dla zabezpieczenia...