Sposobów na zakup ubezpieczenia jest kilka, ale nie każdy będzie oznaczał oszczędność czasu i pieniędzy. Sprawdzamy, jak wygląda sposób wykorzystujący kalkulator online. Co zyskuje poszukujący polisy i na czym polega porównanie ofert w internecie.

Dawniej jedyną możliwością zakupu polisy na życie było spotkanie z agentem ubezpieczeniowym – najlepiej w oddziale towarzystwa. Inni mogli liczyć na wizytę agenta w miejscu zatrudnienia, podpisując często umowę, której szczegółów nie znali.

W czasach dominacji internetu ubezpieczenia są dostępne całkowicie online. Wyjątek stanowią te polisy, w których przedmiotem jest życie i zdrowie człowieka. Tu nadal potrzebna jest obecność przedstawiciela zakładu ubezpieczeń, jednak na takim spotkaniu można tylko zyskać.

Kalkulator ubezpieczeń – jak to działa?

Gdy chcemy znaleźć dla siebie (dziecka lub współmałżonka) polisę życiową, wystarczy uzupełnić krótki formularz i czekać na zgłoszenie ze strony agentów różnych towarzystw. Tak skrócie wygląda działanie kalkulatora ubezpieczeń życiowych dostępnego np. na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/porownaj/0.html.

Narzędzie pozwala na porównanie ubezpieczenia na życie w 15 towarzystwach (m.in. Generali, AXA, Compensa, Prudential, Concordia, MetLife, PZU, Warta czy Nationale-Nederlanden). Wypełnienie formularza nie potrwa dłużej niż 2 minuty. Przyszły ubezpieczony może określić, że interesuje go:

 • polisa ochronna,
 • polisa posagowa,
 • polisa inwestycyjna,
 • ubezpieczenie pod kredyt.

Formularz składa się z kilku etapów – w każdym z nich należy wypełnić pola, w większości wystarczy wybrać spośród gotowych odpowiedzi.

1/ Dla kogo ubezpieczenie?

2 warianty do wyboru: ubezpieczenie dla siebie lub siebie i kogoś. Drugi z wariantów zaznaczamy w momencie, gdy interesuje nas ubezpieczenie dla co najmniej 2 osób.

2/ Suma ubezpieczenia

Do wyboru 3 orientacyjne wartości: do 100 000 zł, do 300 000 zł, do 1 000 000 zł. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota odszkodowania i dotyczy zarówno podstawy (śmierć ubezpieczonego), jak i każdego dodatku (poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu, rehabilitacja, operacja itp.).

3/ Cel ubezpieczenia

Tu dostępnych jest 6 opcji. Wystarczy zaznaczyć wszystkie, kilka albo tylko jedną. Do wyboru są:

 • bezpieczeństwo finansowe bliskich w przypadku mojej śmierci,
 • ochrona na wypadek niezdolności do pracy,
 • zgromadzenie kapitału dla dziecka,
 • zabezpieczenie spłaty kredytu,
 • dodatkowy kapitał na emeryturę,
 • ochrona na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby.

4/ Czas trwania umowy

Do wyboru tylko 2 opcje: dożywotnio i terminowo.

5/ Dane dodatkowe i kontaktowe

Do uzupełnienia są także dodatkowe informacje, jak miesięczne wydatki (do 2000 zł, do 5000 zł, powyżej 5000 zł), określenie sytuacji mieszkaniowej (odpowiedzi: posiadam własne mieszkanie, posiadam własny dom, wynajmuję mieszkanie/dom, mieszkam u rodziców, inne), wskazanie posiadania dzieci (odpowiedzi: tak, nie).

Ba końcu formularza uzupełniamy dane osobowe i wyrażamy zgodę na przetwarzanie tych danych w celu przekazania ich agentom. Dane osobowe to:

 • imię i nazwisko,
 • kod pocztowy,
 • telefon kontaktowy,
 • adres e-mail,
 • wykonywany zawód,
 • data urodzenia.

Uzupełniony formularz będzie pomocny dla agenta w dopasowaniu oferty ubezpieczenia. Wszystkie odpowiedzi udzielone w formularzu kalkulatora mają charakter orientacyjny i nie zobowiązują do zakupu polisy – nawet na bezpośrednim spotkaniu z agentem.

Po odesłaniu gotowego formularza następnym krokiem będzie telefon od konsultanta w celu potwierdzenia danych. Kontakt nastąpi w ciągu 24 godzin. Natomiast w ciągu 2-3 dni skontaktują się z nami (także telefonicznie) agenci ubezpieczeniowi z różnych towarzystw.

Przed wypełnieniem formularza sprawdź ranking

Cenną wskazówką dla osób, które po raz pierwszy chcą kupić ubezpieczenie na życie będzie zajrzenie do rankingu ubezpieczeń. Każda wartościowa polisa na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl jest przypisana do konkretnego zestawienia: ubezpieczeń ochronnych i ubezpieczeń inwestycyjnych.

W rankingach możemy sprawdzić mi.in. wysokość składek, sum ubezpieczenia, rodzaje wyłączeń odpowiedzialności i zakres ochrony. To także doskonała okazja to rozeznania się w rynku towarzystw ubezpieczeniowych.

Znając miejsce danego TU w rankingu, może to być dla nas cenna informacja w perspektywie rozmów z agentami po odesłaniu formularza z kalkulatora online.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2019/04/ubezpieczenie-na-zycie-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2019/04/ubezpieczenie-na-zycie-300x300.jpgadminlsw24SPONSOROWANE
Sposobów na zakup ubezpieczenia jest kilka, ale nie każdy będzie oznaczał oszczędność czasu i pieniędzy. Sprawdzamy, jak wygląda sposób wykorzystujący kalkulator online. Co zyskuje poszukujący polisy i na czym polega porównanie ofert w internecie. Dawniej jedyną możliwością zakupu polisy na życie było spotkanie z agentem ubezpieczeniowym – najlepiej w oddziale...