METAMORFOZA AVII PO PRZERWIE

Młodzicy młodsi (rocznik 2005) świdnickiej Avii, występujący w Lubelskiej Lidze, nie sprostali drużynie Górnika. Ekipa z Łęcznej w dotychczasowych meczach pokazała, że będzie się liczyć w rozgrywkach jako jeden z jej faworytów. Od samego początku meczu było widać, że goście podeszli do tego spotkania bardzo poważnie i będą chcieli zdobyć trzy punkty. Przyjezdni wyszli na prowadzenie już w 4 minucie gry, a przy technicznym strzale w długi róg Oskar Szabała był bez szans.
logo Avia
W pierwszej połowie Górnik był zdecydowanie lepszą drużyną. Udokumentował to zdobyciem jeszcze jednego gola. Jeżeli chodzi o tą część meczu w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusza Sawickiego to można tylko powiedzieć, że się odbyła. Po zmianie stron żółto-niebiescy przeszli metamorfozę. Jednak zanim się to stało stracili bramkę na 0:3. Dopiero to obudziło naszych zawodników, którzy zaczęli przeważać stwarzając sobie wiele sytuacji podbramkowych. Po jednej z nich do siatki przyjezdnych trafił w końcu Miłosz Kowalski. Niestety po błędzie naszego obrońcy, który niedokładnie podał do swojego bramkarza, łęcznianie podwyższyli swoje prowadzenie na 4:1 trafiając do pustej bramki. Cztery minuty później Avia znowu straciła bramkę. Była to 41 minuta, a gospodarze przegrywali już 1:5. Na całe szczęście znowu dał znać o sobie Miłosz Kowalski, który zdobył kolejne dwa gole w 44 i 49 minucie meczu. Pod koniec spotkania było widać, że goście opadli z sił i popełnili kilka błędów. Szkoda niewykorzystanej sytuacji Bartka Dondy, który nawet będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił do siatki. Wcześniej znakomitą sytuację miał także Kuba Wierzbicki, ale jego strzał z prawej strony pola karnego nie trafił w światło bramki.
Była to zasłużona wygrana przyjezdnych, którzy okazali się drużyną skuteczniejszą i bardziej zdeterminowaną. Jednak, gdyby Avia rozegrała pierwszą połowę z takim zaangażowaniem jak drugą, to wynik mógłby być zupełnie inny.
AVIA ŚWIDNIK – GÓRNIK II ŁĘCZNA 3:5 (0:2)
Bramki: Miłosz Kowalski 3.
Avia: Oskar Szabała, Paweł Szydło, Filip Ożga, Wiktor Marek, Krystian Andrzejak, Wiktor Lenard, Miłosz Kowalski, Patryk Kowalski, Alan Rodak, Bartłomiej Donda, Krzysztof Sidor, Filip Fludra, Emilia Świderska, Jakub Wierzbicki, Piotr Wolski, Wojciech Świetlicki, Filip Barański, Daniel Gębal.