AKTUALNOŚCI

Powiatowy Konkurs „STOP dopalaczom”

W Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu pod hasłem „STOP dopalaczom”, zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdniku. Na spotkaniu z uczniami klas I i II szkół ponadgimnazjalnych, biorącymi udział w konkursie obecni byli: Anna Wilczewska z Działu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, Waldemar Białowąs – wicestarosta Świdnicki, Leszek Czechowski – Członek Zarządu Powiatu, Jan Nowicki – dyrektor PSSE w Świdniku, Janusz Maruszak – wicedyrektor PCEZ w Świdniku oraz Bartłomiej Sobstyl z PSEE w Świdniku.dopalacze
Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych i przemyślanych decyzji oraz promowanie mody na nie zażywanie substancji psychoaktywnych, jakimi są nowe narkotyki tzw. dopalacze. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy tematycznej w formie plakatu, prezentacji multimedialnej, ulotki czy małej formy teatralnej.
Komisja Konkursowa etapu powiatowego postanowiła przyznać miejsca I-III oraz wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kapusta z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku, drugie Magdalena Kić (internat PCEZ), a trzecie Przemysław Kloc (PCEZ).
Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Mitelski (Zespół Szkół w Trawnikach), Kacper Marciniak (Internat PCEZ), Sandra Szkup (internat PCEZ), Szymon Zalewski i Wiktoria Ciepłowska (II LO w Świdniku), Agata Łukaszuk (Zespół Szkół w Trawnikach), Paulina Płonka (I LO w Świdniku), Patrycja Kowalska i Iga Kulik (I LO w Świdniku), Aleksandra Pizoń i Monika Paruzel (II LO w Świdniku).
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button