AKTUALNOŚCI

Świdnicki Inkubator Lotniczy- szansa dla przedsiębiorczych.

inkubatorWe środę 11 marca br. Powiat Świdnicki zorganizował konferencję pn. „Rozwój lotnictwa i przemysłu lotniczego w Polsce w kontekście współpracy międzynarodowej”, będącą częścią projektu pn. „Rozwój potencjału gospodarczego Powiatu Świdnickiego poprzez utworzenie inkubatora lotniczego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” oraz z dotacji celowej budżetu państwa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.
Zaproszonych gości powitał i konferencję odbywającą się w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, otworzył Dariusz Kołodziejczyk.
– Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie służyło promowaniu rozwoju przedsiębiorczości i powiatu świdnickiego. Opierając się na tradycjach lotniczych Świdnika i województwa lubelskiego, wierzę, że Świdnicki Inkubator Lotniczy pozwoli na rozwój nie tylko lotnictwa, ale także właśnie przedsiębiorczości. Myślę, że tego typu spotkania przyczynią się do tego, że rozwój przedsiębiorczości nabierze innego, lepszego wymiaru – przyznał starosta Świdnicki.
W ramach konferencji odbył się szereg prelekcji. W pierwszej części spotkania ppłk Michał Fałat – pilot, zastępca dowódcy pułku, były instruktor w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie przedstawił początki ruchu lotniczego w Polsce. Natomiast o obecnej sytuacji na rynku lotniczych przewozów pasażerskich w naszym kraju prelekcję wygłosił dr Tomasz Dziedzic z Instytutu Turystyki, Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie.
W drugiej części konferencji prelegenci mówili między innymi o rozwoju kierunków kształcenia Mechatronika na Politechnice Lubelskiej, perspektywach współpracy międzynarodowej przemysłu lotniczego na bazie doświadczeń PZL-Świdnik oraz Porcie Lotniczym Lublin – lotnisku dla Lubelszczyzny – od budowy do działalności operacyjnej.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button