SPORT

STRYJNO SAD KAWĘCZYN Z PUCHAREM KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Ekologiczny Klub UNESCO Pracownia na rzecz Bioróżnorodności z Piask oraz Tomasz Świetlicki, Radosław Ignatiuk i Michał Skorek z GLKS Victoria Rybczewice byli organizatorami pierwszej edycji turnieju orlikowej piłki nożnej o Puchar Kóla Jana III Sobieskiego. Zawody rozgrywane w formule międzypowiatowej odbyły się na obiektach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach.
stryjno Sad Kawęczyn
 
Zwycięzcy turnieju – Stryjno Sad Kawęczyn. Górny rząd od lewej: Michał Kostrzewa, Ireneusz Ziętek, Marcin Bobrzyński, Sebastian Ziętek i Bernard Siczek. Dolny rząd od lewej: Marcin Kostrzewa, Marcin Wrzeszcz i Zbigniew Chołyk.
Do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn z czterech gmin: Rybczewic i Piask (powiat świdnicki), Krzczonowa (powiat lubelski) oraz Fajsławic (powiat krasnostawski). Pierwszą fazą turnieju były eliminacje w dwóch trzyzespołowych grupach.
Turniej miał charakter typowo amatorski. Mecze były rozgrywane w duchu fair play, integrowały zawodników oraz przybyłych kibiców – przyznał jeden z organizatorów, Tomasz Świetlicki.
W meczach grupy A Drink Team Piaski pokonał Kometę Siedliska 3:0 i zremisował 3:3 z Zespołem Szkół Piski. W trzecim spotkaniu tej grupy Kometa rozgromiła ZS Piaski aż 6:0! Pierwsze miejsce zajęli futboliści Drink Team przed ekipą z Siedlisk i Zespołem Szkół Piaski.
W grupie B BKS Prizma Skład zwyciężył WKS Sobieska Wola 3:0 i wygrał ze Stryjno Sad Kawęczyn 1:0. Natomiast Stryjno po golu Zbigniewa Chołyka pokonało WKS Sobieska Wola skromnie 1:0. Grupę w kompletem sześciu „oczek” wygrał BKS Prizma Skład przed Stryjno Sad Kawęczyn i piłkarzami z Sobieskiej Woli.
W półfinałach między sobą zmierzyły się po dwa najlepsze zespoły z poszczególnych grup. W pierwszym meczu po zaciętej walce lepsi 3:2 od Drink Team okazali się futboliści Stryjno Sad Kawęczyn. Dwa gole zdobył Chołyk, a jednego Marcin Wrzeszcz. W drugim półfinale niepokonany wcześniej BKS Prizma Skład musiał uznać wyższość młodzieży z Komety przegrywając 2:3!
W potyczce o piąte miejsce w turnieju ZS Piaski uległ WKS Sobieska Wola 0:2. Trzecią lokatę w zawodach zajęli futboliści Drink Teamu pokonując wysoko 4:1 BKS Prizma Skład. Natomiast finał na swoją korzyść rozstrzygnęli rutyniarze ze Stryjno Sad Kawęczyn, którzy po trafieniach Ireneusza Ziętka, Chołyka i Wrzeszcza zwyciężyli rywali z siedliskiej Komety 3:1!
Finał wygraliśmy pewnie. Młodzież z Komety bardzo się starała, ale „nadziała się” na nasze dwie kontry! Natomiast pierwsza bramka była efektem przelobowania ich bramkarza. Ogólnie turniej bardzo fajny, rozgrywany w przyjacielskiej atmosferze. Na boisku spotkały się w sumie trzy pokolenia – przyznał Ireneusz Ziętek z mistrzowskiej ekipy.
puchar za III miejsce
Puchar za zdobycie III miejsca z rąk Tomasza Świetlickiego odebrał Jakub Kuśmierczyk (z prawej).
Królem strzelców turnieju z dorobkiem 10 bramek został Adrian Duda (Drink Team). Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Emilowi Grzesiakowi (Kometa Siedliska), a najlepszego zawodnika Zbigniewowi Chołykowi (Stryjno Sad Kawęczyn). Natomiast za „odkrycie” turnieju uznano Szymona Potręcia (BKS Prizma Skład).
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button