AKTUALNOŚCI

160 śmigieł dla Rosji?

AW149-EKG-fot.PZL-Swidnik zdjecie na 1 stronęCzy AgustaWestland sprzeda Rosjanom helikoptery za 3,3 mld dolarów? Czy zyska na tym świdnicka fabryka? Co dalej z przetargiem dla MON? Coraz więcej pytań pojawia się wokół produkcji wojskowych śmigłowców, teraz nie tylko dla polskiej armii.
Najnowsze informacje na temat polskich śmigłowców i ewentualnego udziału świdnickiej fabryki w ich produkcji płyną prosto z Włoch i Rosji. Na swojej stronie internetowej AugustaWestland potwierdziła, że Rosnieft będzie największym odbiorcą AW189 na świecie. Włosko- brytyjskie porozumienie zawarto jeszcze w 2014 roku na mocy, którego160 śmigłowców AW189 zostanie zmontowanych przez podmoskiewską spółkę HeliVert. Na umowie ma też skorzystać PZL- Świdnik, który jest jednym z producentów kadłubów do tego typu śmigłowców. To byłaby świetna informacja dla PZL-Świdnik, szczególnie po tym, jak z usług AgustyWestland zrezygnowało MON.
Tych informacji nie potwierdzają jednak przedstawiciele PZL- Świdnik. Nie wiadomo także, w jaki sposób i czy w ogóle uda się Włochom ominąć sankcje, albowiem Rosnieft jest jedną z firm objętych sankcjami gospodarczymi.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button