AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

DNI MEŁGWI 2015

 
Nowy wójt po raz pierwszy był gospodarzem Dni Mełgwi. Sprawdziliśmy, jak sobie poradził z organizacją tej rodzinnej imprezy.dni melgwi
– Przybyło chyba ok 2 tys osób! Przyciągnęły je głównie „topowe” zespoły disco polo. To sukces, że przy takiej ilości ludzi obyło się na szczęście bez żadnych wypadków i incydentów – ocenia Ryszard Podlodowski, wójt gminy Mełgiew.
Dwudziestego czwartego maja br. na terenie amfiteatru w Mełgwi odbyła się coroczna impreza rodzinna „Dni Mełgwi”. Tradycyjnie, rozpoczęto mszą św. w intencji mieszkańców. O godz. 13.30 nastąpiła się część artystyczna, w której zaprezentowali swoje umiejętności m.in.: Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew, zespół ludowy „Podzamcze”, soliści, instrumentaliści i zespoły wokalne z GOK oraz ze szkół i przedszkoli z Gminy Mełgiew, odbyły się także pokazy taekwondo. O godz. 17.00 pod muszlę koncertową nadjechała parada motocykli. Każdy miał okazję wsiąść na maszynę, porozmawiać z „harley’owcami” i zrobić sobie zdjęcia.
Imprezie towarzyszył park rozrywki dla dzieci i liczne stoiska promocyjne wśród, których swoją działalność prezentowali: Stowarzyszenie „Babiniec”, Koło Seniorów, inicjatorzy Programu „Szlak Jana III Sobieskiego” , czy Stowarzyszenie Una Simus. Jednak prawdziwe tłumy przyciągnęły gwiazdy wieczoru: zespół „CamaSutra”, „Extra Mocni” i „After Party”. Od godz. 19.00, aż do 22.00 plac amfiteatru zamienił się w dyskotekę. Przy przebojach disco polo bawiła się nie tylko młodzież, ale również dzieci i starsi.
To pierwsza tego typu impreza organizowana przez nowego wójta. Jak mówi, nie było łatwo – Do ostatniej chwili zasypywaliśmy zbiornik wodny. Śpieszyliśmy się z nawiezieniem ziemi, wyrównaniem terenu. Na początku imprezy mięliśmy też przerwę w dostawie prądu. Na szczęście dysponowaliśmy agregatem, więc niedogodność trwała zaledwie pół godziny. W przyszłości myślę o ogrodzeniu i wyrównaniu tego terenu. Trzeba będzie także zainstalować oświetlenie i od niego poprowadzić przyłącza dla wystawców – zapowiada Ryszard Podlodowski.
 
To nie jedyne tego typu wydarzenie na terenie naszego powiatu. Poniżej opisujemy, co jeszcze
działo się w naszych gminach.
 
„Rodzinny maj”
 
Dzień Matki, zaraz potem Dzień Dziecka, do tego zapowiadająca lato, piękna pogoda. To powody, dla których przełom maja i czerwca obfituje w imprezy rodzinne.
 
24 majaRybczewice
W Rybczewicach Festyn Rodzinny zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen Józefa Sobiesiaka. W programie znalazła się inscenizacja bajki w wykonaniu rodziców uczniów, gra terenowa „ Perły Królowej Marysieńki ”, warsztaty plastyczne i czytelnicze oraz rozgrywki sportowe.
30 majaPiaski
Gospodarzem IV Gminnego Dnia Rodziny była Gmina Piaski oraz Gimnazjum nr 1 im. Antoniego Norberta Patka. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, obejrzeć pokazy strażackie, czy zapoznać się z dogoterapią. Znakowanie rowerów, występy zespołów dziecięcych i „wioska słowiańska” to tylko niektóre z pozostałych atrakcji, jakie odbywały się w Piaskach.
30 maja – Dorohucza
Organizatorami Święta Rodziny w Dorohuczy byli: Rada Parafialna, S.P. im. Jana Pawła II, Klub Seniora i Parafialny Klub Sportowy Meandra. Wśród licznych atrakcji wymienić należy: Przegląd Piosenki Różnej, konkurs o Janie Pawle II, turnieje sportowe, ściankę wspinaczkową, strzelnicę oraz uroczyste otwarcie mostu na Rowku.
31 maja – Trawniki
Gmina Trawniki zorganizowała Festyn Rodzinny, na którym można było zobaczyć m.in.: występy laureatów XIV Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, pokazy strażackie, a także występy zespołów lokalnych i kapeli ludowej. Ponadto, była okazja do oznakowania roweru i uczestnictwa w warsztatach żonglerki.

Reklama
  1. Czyżo
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button