AKTUALNOŚCI

KRWIODAWCY Z "PZL-ŚWIDNIK' S.A. DLA ŻYCIA I WOLNOŚCI

Zbliżają się uroczystości 35 -lecia „Świdnickiegi Lipca”. Z tej okazji zarząd klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy ’ PZL-Świdnik” S.A. organizuje kolejną, otwartą akcję poboru krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.hdk pck swidnik
– Ta akcja również będzie poświęcona dniom honorowego krwiodawstwa NSZZ Solidarność, związanym z rocznicą św. Jana Pawła II. Połączmy siły i pomóżmy potrzebującym, oddając swoją krew i rejestrując się, jako potencjalni dawcy szpiku kostnego- zachęca organizator zbiórki krwi, A. Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Akcja odbędzie się 12 lipca, na terenie kościoła pw. NMP Matki Kościoła, w godzinach od 8.00do 14.00. Tam na chętnych będzie oczekiwał ambulans z RCKiK – Lublin. W tej akcji będzie można także rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego.
– Wszelkie informacje zgłaszający się otrzymają od pracownic RCKiK , które będą oczekiwały na chętnych w tym dniu w ambulansie przy „okrągłym” kościele. Bądźmy nie tylko otwarci na pomoc kiedy nas dotknie nieszczęście, ale także na nieszczęścia , które każdego dnia dotykają innych. Rodzice przyjdźcie nie tyko sami, ale także przekonajcie swoje dorosłe i pełnoletnie dzieci do podzielenia się swoim życiem z tymi, których jest zagrożone i potrzebują naszej pomocy.- apeluje A. Słotwiński.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button