AKTUALNOŚCI

Stojaki rowerowe pod Starostwem Powiatowym w Świdniku.

Stojaki rowerowe pod starostwem w Świdniku - przymiarkiStarostwo Powiatowe w Świdniku od kilku miesięcy stawia na ruch rowerowy i całą związaną z nim infrastrukturę. Trwa rozbudowa ścieżek rowerowych z nawierzchni bitumicznej, organizowana jest koordynacja połączenia ścieżek z długim na 2000km szlakiem Green Velo, w Świdniku staną powiatowe stacje rowerowe, a współpraca z organizacjami pozarządowymi układa się bardzo dobrze. Wydaje się więc, że efekt zadowoli nawet najbardziej wybrednych rowerzystów z terenu powiatu oraz Świdnika.
Wśród wymienionych, szeroko zakrojonych działań, brakowało rzeczy podstawowej, czyli… stojaków na rowery pod samym Starostwem.Stojaki rowerowe pod starostwem - przymiarki
Dziś zaczęło się konstruowanie tychże tuż pod urzędem. Na utwardzonej kostką brukową nawierzchni znajdzie się instalacja na 10 rowerów, choć nieoficjalnie mówi się, że w miarę potrzeb miejsc na rowery powstanie więcej.
Przedstawiciele Starostwa zapraszają do korzystania ze stojaków wszystkich odwiedzających urząd, ale zaznaczają, że każdy powinien pamiętać o zabraniu własnych zabezpieczeń do przypięcia roweru.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button