AKTUALNOŚCI

Finmeccanica-AgustaWestland świętuje setną rocznicę produkcji lotniczej w Wielkiej Brytanii

 
AW1275 Westland 100th (4)Finmeccanica-AgustaWestland świętowała 12 lipca stulecie powstania zakładu Westland Aircraft
w Yeovil i wiele sukcesów lotniczych, które dokonano od momentu ich utworzenia. Założone w 1915 r. zakłady Westland wyprodukowały wiele samolotów takich jak Whirlwind, Welkin, Wapiti, Lysander zanim skupiły się na produkcji śmigłowców i później też ich projektowaniu, czego rezultatem są takie maszyny jak Lynx i AW101. W 2001 r. AgustaWestland powstała z połączenia dwóch wielkich firm lotniczych i od 2004 r. stała się własnością Finmeccanica. W 2007 r. Agusta obchodziła stulecie rozpoczęcia działalności, a obecnie firma Westland osiągnęła ten sam historyczny kamień milowy.
Zakład Westland Aircraft powstał w 1915 roku w Yeovil w południowo-zachodniej Anglii
 

  • Westland Wapiti był pierwszym samolotem, który przeleciał nad Mount Everest
  • W 1986 r. Westland Lynx ustanowił nowy rekord prędkości dla śmigłowców, który do dziś nie został pobity
  • AgustaWestland plasuje się na 2. miejscu na świecie w produkcji śmigłowców wojskowych
  • Obecnie zakład w Yeovil zatrudnia ponad 3200 osób i generuje dalsze 6800 miejsc pracy
    u swoich dostawców
  • Unikalne możliwości Wielkiej Brytanii w zakresie projektowania, rozwoju, produkcji i wsparcia śmigłowców są wielkim atutem dla globalnego rozwoju firmy

AgustaWestland w Wielkiej Brytanii obecnie.AW1275 Westland 100th (1)
W ostatnich latach, zakłady w Yeovil rozszerzyły swoje zaangażowanie w programy śmigłowców cywilnych, w szczególności z rodziny najnowszej generacji śmigłowców AgustaWestland, którą tworzą modele AW139, AW169 i AW189. AW189 jest pierwszym cywilnym statkiem powietrznym, który został wyprodukowany w Yeovil od połowy lat 80-tych, podczas gdy łopaty wirnika i przekładnie wszystkich trzech modeli, wchodzących w skład rodziny, wytwarzane są właśnie w Yeovil.
 
W 2015 r. zakład Finmeccanica-AgustaWestland w Yeovil stoi na czele sektora śmigłowcowego
i stanowi centrum nowoczesnej produkcji w Wielkiej Brytanii, wytwarzając najbardziej zaawansowane technologicznie cywilne i wojskowe śmigłowce dla klientów na całym świecie. AgustaWestland
w Yeovil posiada kilka centrów doskonałości, które zajmują się projektowaniem i produkcją najnowocześniejszych wirników i przekładni oraz integracją kompleksowych systemów misji i awioniki.
 
Informacja prasowa AgustaWestland.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button