AKTUALNOŚCI

SUSZA W LASACH, GROŻĄ NAM POŻARY

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w lasach Lubelszczyzny. Pożar może spowodować nawet najdrobniejsza iskra. Leśnicy i strażacy apelują o ostrożność.susza
-W powiecie od kilku dni mamy trzeci stopień zagrożenia pożarowego i jeżeli w ciągu najbliższych trzech dni po kolei, o godzinie 9 wilgotność ściółki leśnej nie przekroczy 10 %, będziemy zmuszeni ogłosić zakaz wstępu do lasu.- informuje Rafał Cieślak z Nadleśnictwa Świdnik. Taki zakaz obowiązuje już w 13 Nadleśnictwach w Polsce, na jak długo, zdecydują warunki meteorologiczne. Leśnicy podkreślają, że trudno przewidzieć, czy zakaz zostanie wprowadzony w najbliższych dniach w kolejnych nadleśnictwach. Wszystko zależne jest od poziomu wilgotności ściółki.
– Wszyscy odwiedzający obszary leśne muszą zachować szczególną ostrożność w obchodzeniu się z ogniem otwartym. Przy takim stopniu zagrożenia pożarowego, nawet w miejscach dozwolonych nie można palić ognisk.- tłumaczy Cieślak. Dotychczas na terenie powiatu świdnickiego nie doszło do pożaru lasów. Jednak leśnicy ostrzegają, że przy braku ostrożności ten stan może ulec zmianie. Informacje o tym, czy obowiązuje zakaz wstępu do lasu na bieżąco można śledzić na stronach Nadleśnictwa Świdnik.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button