SPORT

JUŻ JUTRO, TYLKO U NAS DERBY W RELACJI LIVE: OLEŚNIA OLEŚNIKI – VICTORIA RYBCZEWICE!!!

Jutro o godz. 11.00 na boisku w Oleśnikach miejscowa Oleśnia w derbach powiatu świdnickiego podejmować będzie Gminny Ludowy Klub Sportowy Victorię Rybczewice. Mecz zostanie rozegrany w ramach II kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy III A klasy. Relacja LIVE z tego wydarzenia TYLKO U NAS!!!
DSC_0163
Piłkarze Oleśni Oleśniki mogą być „czarnym koniem” tego sezonu w A klasie!
Obaj przedstawiciele powiatu świdnickiego występujący na tym szczeblu rozgrywkowym przed tygodniem udanie zainaugurowali nowy sezon. Beniaminek z Oleśnik po dobrym i emocjonującym spotkaniu pokonał 2:1 drużynę spadkowicza z klasy okręgowej – Błękit Cyców. Bohaterem zielono-czarnych został Michał Mazurczak, który w 56 i 75 minucie gry zdobył oba gole. Natomiast piłkarze Victorii na własnym boisku rozgromili GKS Abramów aż 6:1! Bogatym łupem bramkowym podzieli się: Kamil Cieśla (34′, 63′), Mariusz Skorek (9′), Jarosław Kowalik (37′), Jakub Bomba (49′-rzut karny) i Grzegorz Skorek (90′).
Gospodarze jutrzejszej potyczki upatrywani są jako „czarny koń” rozgrywek. Podopieczni trenera Dariusza Kuchty mają w tej chwili na koncie 20 ligowych spotkań z rzędu bez porażki i jak zapowiadają chcą swoją passę podtrzymać jak najdłużej. Z kolei futboliści z Rybczewic nie ukrywają aspiracji. Po tym jak w poprzedniej edycji A klasy, jako jej beniaminek, zajęli wysokie trzecie miejsce, teraz mierzą w awans do klasy okręgowej. Zapowiada się więc pasjonujące derbowe widowisko!
logo Victoria Rybczewice
Przypomnijmy, że ostatnio Oleśnia z Victorią mierzyła się w B-klasowym sezonie 2013/2014. Wówczas jesienią – 20 października 2013 roku w Oleśnikach lepsi okazali się goście wygrywając 3:1 (Sebastian Witkowski, Ireneusz Ziętek, samobójcza – Piotr Wójtowicz). W rundzie wiosennej – 7 czerwca 2014 roku na boisku w Rybczewicach, po golu Jakuba Bomby także lepsi, ale tylko 1:0 okazali się gracze GLKS. Ostatni raz piłkarze Oleśni pokonali Victorię w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. 21 października 2012 roku zwyciężyli gości z Rybczewic 3:1 (Dawid Szewczak 2, Rafał DrygałaJacek Wójcik). Wiosną, 2 czerwca 2013 roku Victoria wzięła srogi rewanż pokonując przyjezdnych z Oleśnik aż 5:2 (Mariusz Skorek 2, Michał Kozak 2, Tomasz Świetlicki z rzutu karnego – Kamil Mazurek, Łukasz Wilk).
W latach 2008-2013 Oleśnia z Victorią w sumie rozegrała 12 meczów o B-klasowe punkty. Ogólny bilans gier jest korzystniejszy dla futbolistów z Oleśnik, którzy zanotowali 8 zwycięstw i 4 porażki oraz bilans bramkowy 44:22. W meczach na własnym boisku zielono-czarni odnieśli 4 wygrane i 2 razy schodzili z boiska jako pokonani, a bilans bramkowy tych potyczek wynosił 19:9.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button