SPORT

POŻYTECZNY SPRAWDZIAN Z PIERWSZOLIGOWCEM

Kolejne mecze sparingowe rozegrały piłkarskie zespoły z terenu powiatu świdnickiego. Dziewczęta Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk, przygotowujące się do rozgrywek III ligi, wczoraj na bocznym boisku Areny Lublin rywalizowały z I-ligowym Widokiem. Potyczka z lubliniankami występującymi na zapleczu ekstraklasy była bardzo pożytecznym sprawdzianem formy dla naszych futbolistek. 
lkswierzchowiska_logo
Mecz był rozgrywany w trzech 25-minutowych tercjach. W pierwszej, po składnej zespołowej akcji ładnym strzałem z około 16 metrów do siatki rywalek trafiła Weronika Fabian. Po drugiej, bezbramkowej części meczu, w trzeciej do głosu doszły piłkarki Widoku. Najpierw doprowadziły do wyrównania, a potem wyszły na prowadzenie 2:1. Kiedy chciały pójść za przysłowiowym „ciosem” zostały skontrowane przez przyjezdne z Wierzchowisk. Po akcji z prawej strony boiska bramkarkę pierwszoligowca do kapitulacji zmusiła Natalia Szczygieł.
Jestem bardzo zadowolony z tego sparingu. Dziewczyny przeciwko wyżej klasyfikowanemu zespołowi rozegrały dobre zawody. W składzie zabrakło mi wczoraj bramkarki Aleksandry Mańko, Sylwii Augustyniak, Sylwii Siennickiej i Amandy Wasilewskiej. Do inauguracji ligi na pewno rozegramy jeszcze jedną grę kontrolną. We czwartek 27 sierpnia o godz. 17.30 w Niemcach zmierzymy się z tamtejszą drużyną SMS, która od tego sezonu będzie występować w rozgrywkach grupy północnej III ligi. Zanosi się na to, że nasz mecz ligowy pierwszej kolejki z Motorem zaplanowany na sobotę 29 sierpnia, na prośbę lublinianek, zostanie przełożony na inny termin. Jeśli tak się stanie to postaramy się o rozegranie jeszcze jednego sparingu. – przyznał trener Wierzchowisk, Dariusz Kosik.
Widok Lublin – LKS Wierzchowiska 2:2 (0:1, 0:0, 2:1)
Bramki: Weronika Fabian, Natalia Szczygieł.
Wierzchowiska: zawodniczka testowana, Agata Kubajka, Marlena Kołtun, Natalia Pielecha, Dominika Kamińska, Paulina Goś, Weronika Fabian, Teresa Skupińska, Natalia Szczygieł, Anna Siczek, Maja Dąbrowska oraz Katarzyna Goś, Sylwia Pawlak, Żaneta Drwal, Katarzyna Zaborek, Daria Wosiak, Natalia Flis. Trener: Dariusz Kosik.
* * *
Świdniczanka Świdnik Mały – KS Serniki 5:0 (3:0)
Bramki: Mateusz Skowronek 4, Marek Niedźwiedź.
logo Świdniczanka
Świdniczanka: Maciej Łukawski, Mateusz Warda, Piotr Bród, Łukasz Gąbka, Adrian Bereza, Michał Romanowski, Piotr Tarczyluk, zawodnik testowany, Michał Martyna, Marek Niedźwiedź, Mateusz Skowronek oraz Adam Kosior, Tomasz Jakubas. Trener: Paweł Walczak.
* * *
Start Regent Pawłów – MKS Siedliska 4:2 (1:2)
Bramki: gospodarze (20′, 55′, 67′, 70′) – Jacek Wójcik 2 (15′, 30′).
MKS Siedliska: Piotr Chruściel, Mateusz Cholewa, Marcin Cholewa, Radosław Wójcik, Mariusz Pietrzak, Emil Grzesiak, Jarosław Tkaczyk, Adrian Olech, Jacek Wójcik, Tomasz Olech, Sebastian Greczkowski oraz Kamil Błaszczuk, Paweł Grzesiak, Kamil Kasprzak, Mateusz Tkaczyk. Trener: Janusz Dziekanowski.
Zebrał: JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button