SPORT

LKS TRAWNIKI NA PODBÓJ B KLASY!!!

Tradycje piłkarskie w Trawnikach są bogate. Ludowy Klub Sportowy w tej miejscowości powstał w 1958 roku, czyli prawie 60 lat temu. Największy sukces granatowo-biali, bo takie są oficjalne barwy klubowe, odnieśli w sezonie 1972/73. Drużyna prowadzona przez świdniczanina Mariana Guza awansowała do klasy okręgowej, która była wówczas czwartym poziomem rozgrywkowym w naszym kraju, czyli tak jak teraz III liga. Teraźniejszość w LKS Trawniki to nowy stadion oddany do użytku w ubiegłym roku i drużyna, która w poprzednim sezonie zajęła dopiero piąte miejsce w grupie II lubelskiej B klasy (VII liga). W najbliższą niedzielę trawniczanie rozpoczynają nowe rozgrywki, które jak wszyscy wierzą, będą dla nich przełomowe.
logo LKS Trawniki
W okresie przygotowawczym LKS Trawniki rozegrał kilka meczów kontrolnych. Wziął także udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy w Siostrzytowie. Tam po rzutach karnych pokonał w finale Vir Dorohucza.
Problem w tym, że praktycznie w żadnym ze sparingów nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. Wiadomo, że element zgrania, nawet jak na B-klasowe realia ma swoje znaczenie – przyznał trener Waldemar Ocysek.
W minioną sobotę na własnym boisku trawniczanie, w próbie generalnej przed startem ligi rozgromili KS Uniszowice aż 7:3 (1:0, 4:1, 2:2). Mecz był rozgrywany w trzech tercjach po 30 minut. Bramki dla gospodarzy strzelili: Kamil Maziarz 3, Marcin Kubicki 2, Patryk Korzębski i Bartłomiej Kasprzak.
Trawniki: Mateusz Galant, Patryk Korzębski, Grzegorz Bancerz, Jakub Madeja, Andrzej Bastrzyk, Szymon Bancerz, Kamil Maziarz, Paweł Bors, Paweł Łuczkiewicz, Marcin Kubicki, Karol Czajka oraz Krzysztof Błaszczak, Jacek Kaczan, Bartłomiej Kasprzak, Bartłomiej Madeja, Maciej Krzyżanowski.
Mecz rozpoczęliśmy prawie samą młodzieżą. Ze starszych zawodników od pierwszej minuty na plac gry wyszli tylko Grzegorz Bancerz, Kamil Maziarz i Andrzej Bastrzyk. Zabrakło kontuzjowanych Grzegorza Limka i Łukasza Strzelczyka. Sprawy zawodowe bądź osobiste zatrzymały Krzysztofa Basińskiego oraz Radosława Młynarskiego. Na ligę wszyscy powinni już być do dyspozycji. Czy mieszanka rutyny z młodością w końcu „wypali”? Przekonamy się na boisku – dodał Ocysek.
LKS Trawniki na inaugurację sezonu 2015/2016, w niedzielę 30 sierpnia o godz. 11.00, zagra na wyjeździe ze Starką Stara Wieś.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button