SPORT

PUCHAR POLSKI: MKS SIEDLISKA JUŻ WYGRYWA!!!

Młodzieżowy Klub Sportowy z Siedlisk (gmina Fajsławice) w najbliższą sobotę 29 sierpnia br rozpocznie zmagania w rozgrywkach chełmskiej A klasy. Po kilku sparingach zespół prowadzony przez świdniczanina Janusza Dziekanowskiego rozegrał w niedzielę mecz w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego. Młodzież z Siedlisk na boisku w Suchodołach gościła amatorską drużynę „Malowane” z Chełma. MKS zanotował pierwszą, historyczną wygraną w oficjalnym meczu, pokonując gości 3:2 (1:1)!!!
do boju MKS Siedliska
Bramki: Tomasz Olech (20′), Kamil Błaszczuk (55′), Paweł Grzesiak (89′).
MKS Siedliska: Piotr Chruściel, Adrian Olech, Paweł Pasternak, Kamil Kuczma (70′ Jarosław Tkaczyk), Kamil Kasprzak (65′ Radosław Wójcik), Sebastian Greczkowski (75′ Mariusz Wójcik), Marcin Cholewa, Waldemar Krawiec (50′ Emil Grzesiak), Jacek Wójcik, Tomasz Olech (65′ Paweł Grzesiak), Kamil Błaszczuk (60′ Łukasz Kasprzak).
Mecz miał dramatyczny przebieg. Od 60 minuty, po czerwonej kartce dla bramkarza Piotra Chruściela, MKS był zmuszony kontynuować grę w „dziesiątkę”. Pomimo osłabienia gospodarze, niesieni gorącym dopingiem swoich kibiców, zdołali w końcówce meczu przechylić szalę wygranej na swoją korzyść. Gol na wagę awansu do kolejnej rundy pucharowej rywalizacji padł po akcji rezerwowych. Po rzucie wolnym Emila Grzesiaka do siatki rywali trafił Paweł Grzesiak!
logo MKS Siedliska
Największe zastrzeżenia po tym spotkaniu mam do gry bramkarza i bloku obronnego. Mieliśmy dużo szczęścia bowiem goście nie wykorzystali dwóch sytuacji sam na sam z naszym golkiperem. Nam co prawda sytuacji do zdobycia bramek też nie brakowało. Udało się wykorzystać trzy, które dały zwycięstwo. Braki w umiejętnościach chłopcy starają się nadrabiać ambicją i wolą walki. Brakuje też kondycji. Jeszcze bardzo dużo pracy przed nami na treningach – przyznał po meczu trener Janusz Dziekanowski.
W najbliższą sobotę 29 sierpnia br. o godz. 17.00 MKS Siedliska na inaugurację A klasy czeka wyjazdowy mecz z Vitrum w Woli Uhruskiej. Natomiast I runda rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego zaplanowana została na środę 2 września br. na godz. 16.30. Losowanie w siedzibie Chełmskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się we czwartek 27 sierpnia br. o godz. 16.00. Na tym etapie do czterech zwycięzców rundy wstępnej zostaną dolosowane drużyny z klasy okręgowej.
JacK
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button