SPORT

Z OSTATNIEJ CHWILI!!! SREBRNY MEDAL NA MISTRZOSTWACH EUROPY – ŻYCIOWY SUKCES PAWŁA ZDUNA!!!

Troje zawodników Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan ze Świdnika: Ada Skowrytko, Krystian Żuk i Paweł Zdun, wzięło udział w mistrzostwach Europy juniorów i kadetów w kickboxingu. Największy sukces odniósł ten ostatni zdobywając w hiszpańskim San Sebastian srebrny medal! Mistrzostwa były organizowane pod patronatem największej światowej organizacji tego sportu – WAKO. W imprezie wystąpiło ponad 1400 zawodników. Życiowy sukces zawodnika świdnickiego klubu jest tym cenniejszy, że stanął na podium w silnie obsadzonej kategorii light-contact.
San Sabastian
Paweł Zdun (na zdjęciu z lewej) w drodze po srebrny krążek ME stoczył cztery pojedynki. W pierwszej walce pokonał zawodnika tureckiego Oguzhan Durmusoglu i awansował do ćwierćfinału. W walce półfinałowej okazał się lepszy od Amira Merdanica z Bośni i Hercegowiny. Pojedynek o wejście do ścisłego finału stoczył z zawodnikiem z Chorwacji i wywalczył sobie prawo rywalizacji o najwyższy stopień podium. Walkę o złoto stoczył dziś o godz. 11.30, a jego rywalem był utytułowany reprezentant Wielkiej Brytanii – Elijah Everill. Zawodnik świdnickiego Dana przegrał nieznaczną liczbą punktów, a werdykt sędziów brzmiał 2 do remisu na korzyść jego rywala.
Jest to życiowy sukces Pawła. W ubiegłorocznych mistrzostwach Świata, w kontrowersyjnych okolicznościach, przegrał z Rosjaninem walkę o wejście do półfinału, czyli tak naprawdę o medal. Teraz jego zaangażowanie oraz dalsza, systematyczna praca na treningach, przyniosły efekt w postaci srebrnego medalu mistrzostw Europy. Wynik finałowego pojedynku wskazuje, że Paweł nawiązał wyrównaną walkę z utytułowanym Brytyjczykiem, który przed finałem był murowanym faworytem do najwyższego stopnia podium. Cieszmy się ze „srebra” bo jest z czego! – powiedział na gorąco, tuż po zakończonej walce, uradowany trener LKSW Dan Świdnik, Piotr Bernat.
zdun
Na zdjęciu finałowa walka Pawła Zduna – zawodnik LKSW Dan Świdnik na dolnej planszy w czerwonym stroju.
Paweł Zdun walczył także w kategorii pointfighting, ale przegrał swoją pierwszą walkę z Włochem Alberto Caniglią. W tej samej kategorii rywalizował także Krystian Żuk, który przegrał walkę z Bułgarem Dimitarem Dyakovem i odpadł z turnieju. Swój udział w mistrzostwach na ćwierćfinale, zakończyła Ada Skowrytko. Po zaciętej walce uległa zawodniczce z Irlandii Nicole Bannon.
JacK
foto: www.facebook.com/You Toube

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button