AKTUALNOŚCI

KTO ZDEWASTOWAŁ WYSTAWĘ?

Od kilku dni kontrowersyjna, antyaborcyjna wystawa Fundacji „ Pro- prawo do życia”, umieszczona w centrum Świdnika, dzieli mieszkańców miasta. Na plakatach znajdują się zdjęcia martwych płodów i rozczłonkowanych ciał. Organizatorzy wystawy przekonują, że ma ona ukazywać prawdę o aborcji i skłaniać do dyskusji. Niestety nie wszystkim podoba się lokalizacja takich treści w centrum miasta.20150831_123748
– Jeszcze w minionym tygodniu złożyłam w tej sprawie interpelację do burmistrza- mówi radna Edyta Lipniowiecka. Zaapelowałam o przeniesienie wystawy w inne miejsce. Nie każdy mieszkaniec Świdnika, chce przechodząc przez centrum naszego miasta patrzeć na takie brutalne obrazy. Nie każdy rodzic, chce pokazywać takie obrazy swoim dzieciom. Wydaje mi się niesprawiedliwe ZMUSZANIE osób, które chcą spędzić czas na placu do oglądania tak dramatycznych zdjęć. – napisała w interpelacji Lipniowiecka.
Podobnego zdania jest Jakub Osina, członek zarządu powiatu.- Uważam, że to treści zbyt drastyczne dla naszych dzieci. Są one narażone na takie widoki zupełnie niepotrzebnie. Winę za to ponoszą Ci, którzy wydali zgodę na umieszczenie wystawy na miejskim placu.
Skrajne emocje towarzyszyły również tym, którzy zniszczyli wystawę. Od niedawna możemy obserwować rozdarte zdjęcia i zniszczone ekspozycje. Kto to zrobił?
– Nie wpłynęło do nas zgłoszenie o dewastacji wystawy- tłumaczy Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy KPP w Świdniku. Być może nastąpi to w najbliższym czasie.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button