AKTUALNOŚCI

WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W ŚWIDNIKU

Wczoraj w I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku odbyła się wojewódzka uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli kuratorium, posłów, władz województwa, powiatu oraz innych instytucji.
Wybór I LO nie był przypadkowy,  bowiem wedle Kuratorium Oświaty w Lublinie „Za wyborem miejsca wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego przemawia 63 letnia historia szkoły, wyniki osiągane przez uczniów – 100% zdawalność egzaminu maturalnego oraz prestiż jakim placówka cieszy się w środowisku.”
08placPrzed oficjalnymi obchodami w budynku szkoły, uczestnicy zgromadzili się w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, gdzie wzięli udział w nabożeństwie. Następnie udali się aż na Plac Konstytucji 3-go Maja i złożyli wieńce pod Grobem Nieznanego Żołnierza.
Już w liceum znamienici goście życzyli wszelkiej pomyślności uczniom i nauczycielom, wręczono nagrody wybitnym, a całość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów I LO. Wśród przemawiających byli m.in.: Dyrektor I LO Stanisław Stefańczyk, Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Starosta Powiatu Świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk. Nie zabrakło też reprezentacji Politechniki Lubelskiej, która ściśle współpracuje ze świdnickim liceum. Natomiast Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty zwrócił się do zgromadzonych m.in. tymi słowami:
18szkola„Szczególne życzenia kieruję do Uczniów – „jeśli potraficie o czymś marzyć, potraficie także tego dokonać”; życzę Wam zatem marzeń o sukcesach i wiary we własne możliwości. Wyznaczajcie sobie ambitne cele, stawiajcie czoła przeciwnościom i nie zrażajcie niepowodzeniami. Wierzę, że całe Wasze pokolenie, przed którym stoi tyle ważnych wyzwań, będzie zawsze zaliczało się do zwycięzców.”
Pozostaje nam tylko dołączyć się do tych życzeń.
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele z powiatu świdnickiego – redakcja LSW24.pl życzy Wam wszelkiej pomyślności i wytrwałości osiąganiu celów!

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button