AKTUALNOŚCI

POWIAT WSPIERA LGD

Spotkanie z LGDDolina Giełczwi” opracowuje nową strategię rozwoju. Konsultacje społeczne oraz współpraca ze Starostwem Powiatowym w Świdniku mają przynieść regionowi wymierne korzyści.
Wczoraj w budynku Starostwa Powiatowego w Świdniku odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Dolina Giełczwi” z władzami Powiatu.
Gotowy do rozmów przybył na nie Starosta Powiatu Świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk i Członek Zarządu Powiatu Jakub Osina oraz Adam Sadło z Biura Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa. W zebraniu uczestniczył także Marcin Troć, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku.
Jako przedstawiciele LGD „ Dolina Giełczwi” pojawili się: Prezes Stowarzyszenia Piotr Duma, Dyrektor Biura Urszula Pitucha oraz Specjalista ds. Funduszy Unijnych i Promocji Agnieszka Rudawska.
Omawiano zasady współpracy przy tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru LGD na lata 2014 – 2020.
Przypomnijmy, że Grupa powstała już w 2008 roku i składa się z przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego i społecznego. W skład obszaru działania wchodzi pięć gmin: Piaski, Milejów, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki.
Przy opracowywaniu LSR na lata 2014 – 2020 przez cały sierpień br. we wszystkich tych gminach organizowane były konsultacje społeczne, mające na celu rozpoznanie potrzeb i celów mieszkańców.
Na wczorajszym spotkaniu z władzami Powiatu omówiono rezultaty dotychczasowych konsultacji i wytyczono wstępnie priorytetowe kierunki rozwoju obszaru. Za wcześnie by mówić o szczegółowych ustaleniach, wiadomo jednak o planie zacieśnienia współpracy LGD i PUP.
Zebrani zgodzili się, że w strategii rozwoju trzeba postawić głównie na rozwój przedsiębiorczości. – Zależy nam żeby wyrażenie „rozwój przedsiębiorczości” nie było tylko pustym sloganem, ale rzeczywiście oznaczało wymierne korzyści dla mieszkańców całego powiatu. Tylko dzięki rozmowom, współdziałaniu i utworzeniu swoistego mechanizmu wsparcia dla biznesu, można będzie takie korzyści osiągnąć. – tłumaczy starosta Dariusz Kołodziejczyk.
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button