AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE

W tym roku Dożynki Wojewódzkie odbędą się w LODR w Końskowoli. Gwiazdą wieczoru będą Wilki. Warto się wybrać, by zobaczyć wyścig poszczególnych gmin po nagrodę za najpiękniejszy wieniec.
DSC_0592Już w niedzielę 13 września odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Samorząd Województwa Lubelskiego oraz Wojewoda Lubelski w tym roku zapraszają do Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.
Impreza rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00. Po niej nastąpi część oficjalna, w której wręczone zostaną specjalne odznaczenia, zaprezentują się zespoły ludowe oraz odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych.
Komisja Konkursowa będzie oceniać w dwóch kategoriach: wieńce tradycyjne i współczesne. Imprezie towarzyszyć będzie prezentacja roślin z oferty LODR, a także sadu doświadczalnego ośrodka.
Ze swoimi wieńcami, wyróżnionymi na tegorocznych Dożynkach Powiatowych w Mełgwi, przybędą panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piaskach Wielkich, „Marysieńki z Pilaszkowic” (gm. Rybczewice) oraz KGW z Gardzienic Drugich (gm. Piaski). Na miejscu z  pewnością będą im kibicować przedstawiciele Powiatu Świdnickiego – Starosta Dariusz Kołodziejczyk, a także  Grzegorz Zalewski z Biura Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku.

W części artystycznej wystąpią zespoły: Piękni i Młodzi, After Party i Pawkin. O godz. 20.00 na scenie zagości gwiazda wieczoru – zespół Wilki. Po koncercie publiczność czeka zabawa z zespołem NoLimit.
 
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button