AKTUALNOŚCI

POLICZĄ ROWERZYSTÓW

Od jutra (15.09) do czwartku ( 17.09) w Świdniku odbędzie się kolejna inicjatywa stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów, a mianowicie trzecie badanie natężenia ruchu rowerowego w mieście. policzymy-rowerzystów
– Od kiedy zaczęły się działania liczbowe, praca nad ulepszaniem życia rowerzystów zaczęła powoli, stopniowo się poprawiać. Co roku z badań wynika, że liczba rowerzystów wciąż rośnie. Ponadto dzięki tym liczbom poszły w ruch świdnickie zmiany.- informuje Agata Brodaczewska, Świdnik Miasto Dla Rowerów. Co udało się zmienić min. dzięki ich działaniom?

  1. Wymalować pasy rowerowe na Alei Lotników Polskich.
  2. Kontraruch na ulicy Tuwima i Konopnickiej.
  3. Kontrapas na ulicy Okulickiego.
  4. Edukacja rowerowa we wszystkich szkołach (teoria i praktyka).
  5. Więcej stojaków U-kształtnych.
  6. Budowana jest droga do Gimnazjum Nr 1 od ul. Niepodległości.
  7. Powstaje pierwsza w Świdniku ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej, na Alei Lotników Polskich

– Z roku na rok liczba rowerzystów w Świdniku się zwiększa. Ponad 5 % mieszkańców porusza się po mieście w ten sposób.- tłumaczy Maciej Lubaś, prezes stowarzyszenia, Świdnik Miasto Dla Rowerów. W tym roku badania natężenia ruchu rowerowego będziemy realizować od 15 do 17 września, w godzinach szczytu ( od 7 – 9 oraz 15 – 17), w 10 miejscach w mieście. Da nam to informację, w których miejscach należy rozwijać infrastrukturę rowerową, umożliwiającą swobodne poruszanie się.- dodaje Lubaś. A już niedługo Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wydarzenia związane z tym świętem będą trwały od 16 września do 22 września. W Świdniku zaplanowano konferencję Szkoły Dla Rowerów, czyli bezpieczny dojazd uczniów i uczennic do szkoły (edukacja rowerowa + infrastruktura), oraz połączenie rowerowe Lublina ze Świdnikiem. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem komunikacyjny dla rowerzystów i rowerzystek między miastami. W tym celu już 22 września organizują wspólny, międzymiastowy przejazd rowerowy.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button