SPORT

ECHA FUTBOLOWEJ ŚRODY: POGROM W SIOSTRZYTOWIE!!!

Z meczów piłkarskich rozegranych wczoraj, z udziałem drużyn powiatu świdnickiego, największe wrażenie na kibicach zrobił wynik derbowej potyczki juniorów Huraganu z Oleśnią. Gospodarze z Siostrzytowa rozgromili przyjezdnych z Oleśnik aż 19:1 (6:0)! Spotkanie zostało rozegrane awansem z czwartej kolejki grupy III Lubelskiej Ligi Juniorów Starszych.
Bogatym łupem bramkowym w drużynie Huraganu podzielili się: Dawid Piorun 6, Igor Motyl 5, Kacper Steciak 3, Damian Janczak, Rafał Charytański, Arkadiusz Charytański, Bartosz Pasieczny i Łukasz Daniel. Natomiast honorowe trafienie dla gości zdobył Mateusz Idzik.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Damian Janczak, Bartłomiej Mitelski, Michał Mitelski, Kamil Lipiec, Bartosz Pasieczny, Rafał Charytański, Arkadiusz Charytański, Kacper Steciak, Dawid Piorun, Łukasz Daniel, Igor Motyl.
Ze względu na zajęcia w szkole, kontuzje i przeziębienia zarówno my jak i sąsiedzi z gminy, nie mieliśmy pełnych składów. Nam udało się skompletować meczową jedenastkę. Oleśnia rozegrała całe spotkanie w „dziewiątkę” i stąd taki, a nie inny wynik. Widać też, że chłopaki z Oleśnik dopiero zaczęli grać w juniorach – przyznał po meczu prezes Huraganu Łukasz Suryś.
* * *
W zaległym meczu I kolejki grupy południowej III ligi dziewczęta Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk zremisowały na Rusałce z lubelskim Motorem 2:2 (1:0). Gole dla drużyny trenera Dariusza Kosika zdobyły: Katarzyna Goś i Sylwia Siennicka.
* * *
DSC_2091
Młodzicy GPTS Avia Świdnik podejmowali, w ramach dwumeczu Ligi Wojewódzkiej, swoich rówieśników z lubelskiego BKS-u. Młodzicy starsi prowadzeni przez trenera Grzegorza Martyniuka ulegli gościom 0:4. Lepiej poszło młodzikom młodszym. Podopieczni trenera Marka Jurczykowskiego zanotowali skromną wygraną 1:0. Zwycięski gol padł w drugiej połowie spotkania po strzale samobójczym przyjezdnych. Na zdjęciu powyżej akcja Dominika Nigro (Avia) z pierwszej połowy, po której gości od utraty gola uratował słupek.
* * *
Natomiast trampkarze starsi Avii rozegrali zaległy mecz z I kolejki Ligi Wojewódzkiej. Podopieczni trenera Tomasza Króla przegrali w Lublinie z tamtejszym BKS-em aż 1:7. Honorową bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Damian Maluga.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button