SPORT

ŚWIDNICKIE SZACHY: SĄ TURNIEJE – BĘDZIE LIGA!!!

Jak co miesiąc Miejski Ośrodek Kultury wraz z Klubem Szachowym „Huzar” Świdnik zorganizowali turniej szachowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego. Zawody odbyły się wczoraj przy szachownicach w holu na I piętrze Centrum Kultury przy al. Lotników Polskich 24.
100_6145
Najlepszym wśród juniorów okazał się Antoni Słomka (na zdjęciu powyżej), który wyprzedził w końcowej klasyfikacji Nazara Zakrzewskiego. W gronie seniorów tym razem pierwsze miejsce zajął Jerzy Sadowski, drugi był Wojciech Mazur, a trzeci Eugeniusz Mazur.
Świdnickie tradycje szachowe są podtrzymywane dzięki pasji niestrudzonego Zdzisława Marciniaka, który prowadzi zajęcia szachowe w świdnickim MOK. Wszyscy chętni, bez względu na wiek, mogą wziąć w nich udział. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz. 16.00 do 18.30.
W dniu 22 października br. chcemy zorganizować drużynowe zawody międzyszkolne dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji będą mogły wziąć udział czteroosobowe zespoły, z zastrzeżeniem udział w każdym z nich minimum jednej osoby płci żeńskiej. Na bazie uczestników tego turnieju chcemy w przyszłości stworzyć regularne szachowe rozgrywki ligowe dla dzieci i młodzieży szkolnej – powiedział Zdzisław Marciniak.
Podopieczni świdnickiego trenera odnoszą także sukcesy na arenie ogólnopolskiej. W minioną sobotę na turnieju w Supraślu znaczący sukces zanotował Mateusz Bojczewski. Świdniczanin zdobył kwalifikację do finałów indywidualnych mistrzostw Polski juniorów do lat 14.
JacK

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama