AKTUALNOŚCI

SPOSÓB NA OSZUSTA

Apele policji i liczne akcje informacyjne przyniosły skutek. Tym razem zawiodła metoda „ na policjanta”. W miniony piątek, 73- letni mieszkaniec Świdnika nie dał się okraść, sam przechytrzył oszusta.policja3
– Świdniccy policjanci prowadzą czynności w sprawie usiłowania oszustwa na szkodę 73-letniego mieszkańca Świdnika.wyjaśnia Paweł Leśny z KPP w Świdniku. Podający się za funkcjonariusza Policji mężczyzna próbował nakłonić 73-latka do wydania posiadanych pieniędzy. Starszy Pan, nie dał się oszukać i zamiast pieniędzy w kopercie wyrzucił pocięte gazety.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Mieszkaniec Świdnika zaalarmował funkcjonariuszy o próbie wyłudzenia pieniędzy. Mężczyzna zeznał, że ktoś podający się za policjanta, skontaktował się z nim telefonicznie i nakazał bezzwłoczne wyrzucenie wszystkich posiadanych pieniędzy przez balkon, w celu ujęcie oszusta na gorącym uczynku. Podejrzewając oszustwo 73- latek włożył do koperty pocięte gazety i wyrzucił przez okno. Po wszystkim powiadomił policję, która prowadzi czynności w tej sprawie. Policja apeluje, by w takich przypadkach lub przy jakichkolwiek wątpliwościach, co do prawdziwej tożsamości rozmówcy i jego rzeczywistych zamiarów, niezwłocznie skontaktować się z Policją, korzystając z numeru 997 lub 112.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama