SPORT

RELACJA LIVE Z MECZU PUCHARU POLSKI: POWIŚLAK KOŃSKOWOLA – AVIA ŚWIDNIK!!!

Na boisku w Końskowoli o godz. 16.15 rozpoczął się mecz 1/8 rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego. Gospodarze, piłkarze IV-ligowego Powiślaka, podejmują drużynę Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia Świdnik. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z tego spotkania!!!
Podziękowania dla Włodzimierza Tiuchtieja za pomoc w realizacji tej relacji!!!
PUCHAR
POWIŚLAK KOŃSKOWOLA – AVIA ŚWIDNIK 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 33 min Adam Nowak
0:2 82 min Bartłomiej Mazurek
1:2 86 min Damian Kopeć
Avia Świdnik: Mateusz Zawiślak, Marcin Byszewski, Konrad Podstawka, Michał Maciejewski, Kamil Starok (46′ Patryk Grzegorczyk), Mateusz Wołos (46′ Wiktor Bogusz), Sebastian Orzędowski (46′ Bartłomiej Mazurek), Patryk Dobrowolski (70′ Adam Słowik), Adam Nowak (55′ Oleg Rovbel), Krystian Joć (84′ Daniel Wójcik), Wojciech Białek.
PRZEBIEG MECZU
1-15 min Mogło, a w zasadzie powinno być 2:0 dla gospodarzy. Najpierw po zbyt krótkim wybiciu przez Mateusza Zawiślaka piłkę przejął napastnik Powiślaka, ale próba lobowania golkipera Avii była nieskuteczna. Potem po stracie piłki przez świdniczan w środku pola zawodnik miejscowych wyszedł sam na sam z Zawiślakiem, ale na szczęście strzelił niecelnie. W odpowiedzi po akcji Marcina Byszewskiego z Wojciechem Białkiem, podawał Adam Nowak, a futbolówkę do bramki gospodarzy skierował Krystian Joć. Niestety, sędzia gola nie uznał odgwizdując pozycję spaloną napastnika Avii.
16-30 min Kolejne trzy wyśmienite okazje dla Powiślaka, ale nie zakończone zdobyciem chociażby jednej bramki. Sytuacje wynikiem dużej niefrasobliwości defensywy żółto-niebieskich.
33 min GOL!!! 0:1!!! ADAM NOWAK!!! Po dośrodkowaniu Wojciech Białka z rzutu rożnego piłkę zbyt krótko wybitą przez obrońców na szesnastym metrze przyjął Adam Nowak i uderzył celnie do siatki!!!
34-45 min Niewiele ciekawego w końcówce pierwszej połowy. Obie drużyny miały jeszcze stałe fragmenty gry w postaci rzutów wolnych i rożnych, ale wynik nie uległ zmianie.
Do przerwy: Powiślak – Avia 0:1!!!
46 min trzy zmiany w Avii
za Kamila Staroka wszedł Patryk Grzegorczyk
za Mateusza Wołosa wszedł Wiktor Bogusz
za Sebastiana Orzędowskiego wszedł Bartłomiej Mazurek
47 min Mogło być 2:0 dla świdniczan, ale piłka po strzale Wojciecha Białka w długi róg przeszła minimalnie obok słupka.
55 min zmiana w Avii, za Adama Nowaka wszedł Oleg Rovbel
47-60 min Optyczna przewaga przyjezdnych ze Świdnika, którzy starają się kontrolować sytuację na boisku. W zamieszaniu na polu karnym bliski szczęścia był rezerwowy Oleg Rovbel.
63-75 min Po strzale głową jednego z piłkarzy Powiślaka fantatsyczną obroną parując piłkę na rzut rożny popisał się Mateusz Zawiślak. W odpowiedzi dwukrotnie strzały Wojciecha Białka i raz Olega Roblova w dobrym stylu wybronił golkiper gospodarzy.
70 min zmiana w Avii, za Patryka Dobrowolskiego wszedł Adam Słowik
82 min GOL!!! 0:2!!! BARTŁOMIEJ MAZUREK!!! Akcję Olega Rovbela z Wojciechem Białkiem i podanie tego drugiego, z prawej strony do środka boiska, silnym uderzeniem z 20 metrów na drugiego gola zamienił Bartek Mazurek!!!
84 min zmiana w Avii, za Krystiana Jocia wszedł Daniel Wójcik
86 min GOL!!! 1:2!!! Zawodnik Powiślaka przedarł się prawą stroną boiska, a po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Żaden z naszych obrońców nie zdołał jej wybić, a dobitka głową Damiana Kopcia znalazła drogę do siatki Mateusza Zawiślaka!!!
87-90 min Dwukrotnie w końcówce gorąco było pod bramką Avii, ale świetnymi interwencjami popisał się Mateusz Zawiślak!!!
Koniec meczu: Powiślak – Avia 1:2!!!
W innych meczach tej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego:
* KS Lublin – Orion Niedrzwica Duża 3:0 (0:0)
Bramki: Mirosław Budka 60′-rzut karny, Mariusza Sawa 80′, 90’+3′-rzut wolny.
* Polesie Kock – Lublinianka 1:4 (1:2)
* Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna 0:2 (0:0)
* Janowianka Janów Lubelski  – Motor Lublin 1:2 (0:0, 0:0) (po dogrywce)
* Wisła Józefów – Opolanin Opole Lubelskie 3:0 v.o. Goście nie mieli ważnych kart zdrowia…
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button