AKTUALNOŚCI

ŚWIDNICKA KUŹNIA ZAWODÓW PO RAZ DRUGI

To była druga edycja Świdnickiej Kuźni Zawodów, podczas której uczniowie prezentowali oferty edukacyjne swoich szkół. W trakcie happeningu można było zobaczyć pokazy zawodów w formie scenek, występy artystyczne, a także wziąć udział w konkursach, czy spróbować przekąsek przygotowanych przez uczniów. Wszystko to działo się 23 września, na Placu Konstytucji 3- go Maja w Świdniku.kuznia
Pięć szkół z terenu powiatu świdnickiego zaprezentowało swoje oferty- PCEZ w Świdniku, Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku, I LO im. W. Broniewskiego, Zespół Szkół w Trawnikach i Zespół Szkół w Piaskach. Głównym celem Świdnickiej Kuźni Zawodów było pokazanie, jakie możliwości daje kształcenie zawodowe.- Tu, w sercu powiatu możemy zaprezentować wszystko to, co najlepsze, jeżeli chodzi o nasze szkoły zawodowe.- powiedział starosta Dariusz Kołodziejczyk, podczas uroczystego otwarcia. Z roku na rok, edukacja zawodowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Powodem jest chociażby konkretny fach w rękach, a to niezwykle istotne w zdobywaniu przyszłej pracy. Oferta powiatowych placówek jest bogata w różnorodne propozycje.
– Prezentujemy dzisiaj przede wszystkim zawody, w których kształcimy w naszych szkołach. Pokazujemy tym samym możliwości kształcenia kierunkowego na studiach wyższych. – wyjaśnia dyrektor PCEZ, Anna Goral.- Nasza oferta, odpowiada aktualnym zapotrzebowaniom na rynku pracy.- dodała Goral. Podczas tegorocznej edycji Świdnickiej Kuźni Zawodów można było spotkać przedstawicieli branży spożywczej, usługowej, hotelarskiej, mechanicznej, czy tych związanych z budownictwem i transportem. Starostwo Powiatowe w Świdniku planuje już wzbogacenie oferty edukacyjnej i rozszerzenie współpracy min. z uczelniami.kuznia2
– Chcemy promować happening w innych gminach powiatu min. w Piaskach, Mełgwi, czy Trawnikach- zapowiedział wicestarosta Waldemar Białowąs.- Planujemy też współpracę Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych z czterema uczelniami, które zainteresowane są nowymi metodami pracy z dziećmi autystycznymi.- dodał Białowąs. Świdnicka Kuźnia Zawodów przyciągnęła nie tylko młodzież, ale również rodziców, którzy sami mogli ocenić talenty i umiejętności uczniów placówek zawodowych, z terenu powiatu świdnickiego. Happening cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Mes.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button