SPORT

WŚRÓD DZIEWCZĄT GÓRĄ GIMNAZJUM NA 1 ZE ŚWIDNIKA!!!

Dziś w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku rozegrano Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o puchar wicestarosty świdnickiego Waldemara Białowąsa. Turniej rozgrywany był pod hasłem „Siatkarski talent”. Jutro taki sam turniej rozegrają chłopcy ze szkół gimnazjalnych. Gościem specjalnym zawodów będzie legenda polskiej i świdnickiej siatkówki – Tomasz Wójtowicz.
SIATKA I LO ŚWIDNIK
W rywalizacji wzięły udział cztery zespoły. W drodze losowania ustalono pary półfinałowe. W pierwszym meczu o wejście do finału Gimnazjum nr 1 ze Świdnika wygrało 2:0 z Gimnazjum nr 16 z Lublina. W drugim półfinale świdnickie Gimnazjum nr 3 uległo lubelskiemu Gimnazjum nr 5 w stosunku setów 0:2. W spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju lubelska „Szesnastka” okazała się lepsza od świdnickiej „Trójki” wygrywając 2:0. Mecz finałowy był rozgrywany do trzech wygranych partii. Uczennice ze Świdnika pokonały 3:0 swoje rówieśniczki z lubelskiego Gimnazjum nr 5.
W zwycięskiej drużynie Gimnazjum nr 1 ze Świdnika występowały: Kinga Dębiec, Zuzanna Wójcik, Kinga Bielak, Gabriela Szczepanowska, Weronika Derczyk, Iza Kruk, Zuzanna Bielak, Zuzanna Szymanowska, Aleksandra Woźniak, Monika Cisek i Weronika Grzeszczuk. Opiekunem zespołu była Aneta Stawecka.
JacK
foto: D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button