SPORT

ROŚNIE ZAPLECZE VICTORII RYBCZEWICE!!!

Trzy wygrane, remis i porażka to bilans drużyny Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Victoria zanotowany w ramach drugiego turnieju grupy IV w Lubelskiej Lidze Orlików Młodszych (rocznik 2006). Zawody odbyły się na boisku Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach. Młodych futbolistów Victorii do rywalizacji zagrzewało około stu miejscowych kibiców!
Victoria Orlik
Drużyna Victorii podczas sobotniego turnieju. Górny rząd od lewej: Mateusz Świetlicki (trener), Julka Bartnik, Patryk Sadowski, Patryk Olech, Bartosz Suplewski, Szymon Jurek, Igor Ziętek, Filip Machul, Dawid Olech, Przemek Olech. Dolny rząd od lewej: Michał Warda, Kacper Makowski, Mateusz Kurzępa, Rysio Podolak, Mateusz Pawelec, Dawid Zieliński, Szymon Mołdoch.
W tak gorącej atmosferze gospodarze rozpoczęli od wygranej 3:1 nad GLKS Głusk. Po jednej bramce zdobyli: Szymon Mołdoch, Dawid Zieliński oraz Igor Ziętek. W drugim meczu było jeszcze lepiej. Victoria pokonała KS Bronowice II aż 4:0! Świetnie radził sobie w tej potyczce Bartosz Suplewski, który dwa razy zmusił do kapitulacji golkipera z Lublina. Ponadto do siatki trafiali Zieliński i Julka Bartnik. W trzecim spotkaniu zespół prowadzony przez trenera Mateusza Świetlickiego zmierzył się z Akademią Paderewski z Lublina, z którą w pierwszym turnieju przegrał minimalnie 1:2. Tym razem padł remis 2:2, a na listę strzelców wpisali się: Suplewski oraz Mateusz Pawelec. Kolejny mecz przyniósł niespodziewaną porażkę 0:3 z UKS Dys. Po niewykorzystanych trzech stuprocentowych sytuacjach Victorii pierwszy groźny atak rywali przyniósł im prowadzenie. Kolejna akcja UKS zakończyła się podwyższeniem wyniku. Rezultat został ustalony w samej końcówce meczu, kiedy gospodarze rzucili się do ataku i zostali skontrowani. Ostatni komplet punktów gracze Victorii zainkasowali walkowerem za mecz z lubelskim Motorem, który nie stawił się na turniej.
W tabeli po dwóch turniejach prowadzi Akademia Paderewski Lublin (28 pkt.), przed Victorią Rybczewice (20 pkt.) i UKS Dys (18 pkt.). Kolejne miejsca zajmują: czwarte – GLKS Głusk (11 pkt.), piąte – PN Motor Lublin (7 pkt.) i szóste – KS Bronowice II Lublin (3 pkt.)
JacK
foto: Tomasz Świetlicki

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button