AKTUALNOŚCI

ROZMAWIALI O WSPÓŁPRACY

Zgodnie z zapowiedziami, od 14 września w Porcie Lotniczym Lublin w Świdniku Airbus A320 będzie stacjonował na lotnisku, albowiem tego dnia uroczyście otwarto pierwszą bazę operacyjną Wizz Air. bialowas wizz
Dzięki węgierskiemu przewoźnikowi dokładnie o 07:10, z Portu Lotniczego odleciał pierwszy samolot na trasie Lublin – Bruksela (Charleroi). To jedno z nowych połączeń Wizz Air. Kolejne destynacje to Doncaster Sheffield oraz Glasgow. – To bardzo ważny dzień dla Portu Lotniczego Lublin. Utworzenie bazy operacyjnej potwierdza, że linie lotnicze dostrzegają potencjał naszego lotniska i obdarzają nas dużym zaufaniem. Cieszę się, że siatka połączeń Portu Lotniczego Lublin powiększyła się o kolejne kierunki, dzięki czemu okno na świat otwiera się szerzej, dając nowe możliwości mieszkańcom naszego regionu– powiedział podczas uroczystości Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin. Od 15 września uruchomiono nowe połączenie Wizz Air do Doncaster Sheffield, a dzień później odbył się lot inauguracyjny do Glasgow.– Powiększamy obszar nowych destynacji. Już za moment pasażerowie Wizz Air będą mogli skorzystać z sześciu połączeń z Lublina. Stworzenie bazy w tym regionie gwarantuje nowe możliwości dla jego mieszkańców oraz zwiększa ilość miejsc pracy – mówił Diederik Pen, dyrektor ds. operacyjnych Wizz Air. W otwarciu uczestniczył także wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Waldemar Białowąs, członek Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Portu Lotniczego, który w rozmowie z dyrektorem ds. operacyjnych Wizz Air , Panem Diederik Pen rozmawiał na temat współpracy edukacyjnej pomiędzy Wizz Air, a szkołami ponadgimnazjalnymi powiatu. Panowie rozmawiali też na temat potencjalnych miejsc pracy dla mieszkańców naszego regionu- już w tym momencie powstało 35 nowych miejsc pracy dla pilotów, stewardów i załogi samolotu.
Dobre wiadomości dla pasażerów lotniska w Świdniku ma również inny przewoźnik. Już od października Ryanair ponownie połączy Lublin z Dublinem. Lot na trasie Lublin(Polska) – Dublin(Irlandia) już od 189.00 PLN w jedną stronę. Bezpośrednie loty z Lublina do Dublina, od 25 października 2015 będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Loty środowe z Lublina o godz. 11:25, lądowanie w Dublinie o godz. 13:30, niedzielne o godz. 13:55-16:00. Loty powrotne relacji Dublin-Lublin także dwa razy w tygodniu, w środy o godz. 06:45-11:00 i niedziele o godz. 09:15-13:30.
Red.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama