JUNIORZY STARSI AVII NA FOTELU LIDERA!!!

Piłkarska drużyna juniorów starszych Avii nie zwalnia tempa. W kolejnych dwóch meczach zawodnicy trenera Tomasza Bednaruka wywalczyli komplet sześciu punktów wbijając przy okazji swoim rówieśnikom z Biłgoraja i Zamościa aż dziewięć goli! Wykorzystując potknięcie Górnika, który „zgubił” dwa punkty na boisku w Lubartowie, świdniczanie wskoczyli na fotel lidera!!!  Aktualną tabelę I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych można znaleźć na http://www.lzpn.pl/index.php/rozgrywki/tabele Poniżej relacje z dwóch ostatnich spotkań żółto-niebieskich.
selfi
AVIA – ŁADA 3:0 (1:0)
Bramki: Daniel Wójcik 2 (27′, 73′), Mateusz Kot (84′).
Avia: Patryk Jaroszek, Jakub Czarnecki, Mateusz Leśniak, Krzysztof Pałka, Rafał Feret, Daniel Wójcik (86′ Cezary Okoń), Dominik Szponar, Konrad Żmuda (75′ Artur Goc), Mateusz Kozłowski, Dominik Żubr (87′ Mateusz Banach), Mateusz Kot.
Świdniczanie zagrali agresywnie i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Avia stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych, ale trzeba przyznać, że bardzo dobrze w bramce spisywał się golkiper przyjezdnych. Goście próbowali kontratakować, ale pewnie tego dnia grała defensywa i bramkarz żółto-niebieskich. Ozdobą meczu była bramka jaką na 1:0 strzelił Daniel Wójcik.
HETMAN – AVIA 1:6 (1:1)
Bramki: Daniel Wójcik 2 (5′, 46′), Mateusz Leśniak (48′), Mateusz Kot (54′), Konrad Żmuda (67′), Artur Goc (84′).
Avia: Patryk Jaroszek, Jakub Czarnecki, Mateusz Leśniak, Krzysztof Pałka, Rafał Feret, Daniel Wójcik (56′ Artur Goc), Dominik Szponar, Konrad Żmuda (80′ Mateusz Banach), Mateusz Kozłowski (88′ Krzysztof Niedźwiedź), Dominik Żubr, Mateusz Kot (70′ Konrad Maziarczyk).
Wynik już w 5 minucie otworzył Daniel Wójcik, który wykorzystał dogranie Mateusza Kota. Potem nasi juniorzy zagrali zbyt nonszalancko i do przerwy nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Te zmarnowane sytuacje zemściły się w ostatniej akcji przed zejściem na przerwę, kiedy gospodarze doprowadzili do wyrównania. Zaraz po przerwie ponownie trafił Wójcik. Strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki w efektowny sposób skierował Mateusz Leśniak. Na 4:1 podwyższył Kot, któremu podawał Mateusz Kozłowski. Chwilę później bramkę zdobył Konrad Żmuda. W ostatniej minucie formalności dopełnił Artur Goc, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Konrada Maziarczyka.
Do zakończenia rundy jesiennej naszym młodym piłkarzom pozostały do rozegrania cztery spotkania. Najbliższe w niedzielę 4 października o godz. 11 Avia na stadionie przy ul. Sportowej rozegra z Orlętami Łuków. Jednak „meczem rundy” z pewnością będzie potyczka na zakończenie jesieni, w której nasi młodzi futboliści, w sobotę 24 października br., zmierzą się w Łęcznej z Górnikiem.
* * *
Strzelcy bramek dla Avii w dotychczasowych meczach: 8 bramek – Daniel Wójcik, 3 – Mateusz Kot, 2 – Mateusz Kozłowski, Adam Olejnik, Dominik Szponar, 1 – Konrad Maziarczyk, Dominik Żubr, Mateusz Leśniak, Konrad Żmuda, Artur Goc, 1 samobójcza.