SPORT

NA RAZIE W KADRZE LZPN, A POTEM…

Trzech wychowanków Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia Świdnik wzięło udział w mistrzowskim dwumeczu piłkarskiej reprezentacji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z reprezentacją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na bocznym boisku Areny Lublin możliwość pokazania się dostali: Krystian Śliwa, Michał Trawiński i Dawid Wójcik.
Sliwa
Krystian Śliwa (ur. 2001 r.) – na zdjęciu powyżej, rozegrał cały mecz w reprezentacji LZPN. Młodzi futboliści z tego rocznika rywalizują o Puchar im. Kazimierza Górskiego. W tym meczu 1:0 zwyciężyły nadzieje futbolu z okręgu małopolskiego. Krystian na co dzień występuje w drużynie trampkarzy starszych Avii prowadzonej przez trenera Tomasza Króla, a uczestniczącej w rozgrywkach LZPN w Lubelskiej Lidze.
Reprezentacja rocznika 2000, rywalizująca o Puchar im. Kazimierza Deyny, pomimo wielu sytuacji bramkowych, przegrała z MZPN także minimalnie 0:1. Tu całą pierwszą połowę spotkania rozegrał Dawid Wójcik, a 60 minut na boisku spędził Michał Trawiński. Obaj wraz z drużyną Avii występują w II Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Ich trenerem klubowym jest Paweł Pranagal.
Całej trójce życzymy wielu kolejnych powołań i występów w reprezentacji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, a w przyszłości debiutu w koszulce z orzełkiem na piersi.
JacK
fot. Krzysztof Basiński

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button