AKTUALNOŚCIEDUKACJA

" BRONEK"- SZKOŁA, KTÓRA ŻYJE 24 GODZINY NA DOBĘ

 
Nowy rok szkolny rozpoczął się w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w obecności znamienitych gości. Dzięki staraniom władz powiatu świdnickiego, przede wszystkim wicestarosty Powiatu – Waldemara Białowąsa stał się lokalizacją Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego. Na uroczystość do „Bronka” przybyli: wojewoda lubelski Mariusz Wilk, lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz, starostowie: Dariusz Kołodziejczyk oraz Waldemar Białowąs, burmistrz Świdnika Waldemar Jakson oraz posłowie RP, przedstawiciele wyższych uczelni, służb mundurowych oraz wielu organizacji i stowarzyszeń. Mszy świętej w tym dniu przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik.
Naukę w nowym roku szkolnym uczniowie I LO rozpoczęli w czterech klasach pierwszych: dziennikarskiej, biologicznej, językowo-menadżerskiej oraz matematyczno-politechnicznej. Ta ostatnia to innowacja edukacyjna – klasa została utworzona we współpracy z Politechniką Lubelską. Tygodniowy wymiar godzin matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym wynosi 11, przedmiot jest nauczany przez nauczyciela I LO i pracownika Politechniki, świetnego dydaktyka – prof. Adama Stachurę.
Uczniowie mogą wyrównywać wiedzę lub pogłębiać swoje umiejętności w ramach indywidualnych konsultacji, a także na wielu kołach zainteresowań – do cieszących się największą popularnością należą warsztaty dziennikarskie, obsługa oprogramowania AUTOCAD i elementy programowania, koło astronomiczne, zajęcia sportowe i wiele innych. Uczniom klas trzecich, przed którymi ciężki okres przygotowań do egzaminu maturalnego zorganizowano cykl zajęć z doradztwa zawodowego – najpierw na spotkaniach z przedstawicielem Stowarzyszenia Edukacyjnego „Absolwent” poznali szczegółowe zasady tegorocznej rekrutacji, a kilka dni później uczestniczyli w Lubelskim Salonie Maturzystów. Z kolei w trosce o dobre samopoczucie pierwszoklasistów i stworzenie właściwych relacji koleżeńskich wychowawcy zorganizowali Zieloną Szkołę. Nauczyciele i uczniowie w czasie trzech rund gry w paintball oraz zabaw integracyjnych rozwijali komunikację interpersonalną, doskonalili umiejętności współpracy w grupie, a także odpowiedzialności za drugą osobę. Mijający pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego był niezwykle pracowity. Najlepiej scharakteryzował go jeden z uczniów klasy drugiej: „w Bronku nie da się nic nie robić, po prostu ta szkoła żyje 24 godziny na dobę”
(I LO im. W. Broniewskiego)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button