SPORT

HENIO KARAŚ – NASZ MULTIMEDALISTA!!!

W Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym w miejscowości Bystre koło Baligrodu odbył się finał centralny Ogólnopolskich Międzypokoleniowych Rozgrywek Sportowych LZS Bieszczady 2015. W rywalizacji wzięło udział dziewięć reprezentacji województw oraz drużyna Krajowego Zarządu Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa województwa lubelskiego, w której połowę z ośmioosobowego składu stanowili mieszkańcy powiatu świdnickiego!
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Na zdjęciu reprezentacja powiatu świdnickiego w składzie drużyny województwa lubelskiego, od lewej: Barbara Karaś, Jerzy Misztal, Henryk Karaś i Aneta Stawecka.
Konkurencje, w jakich przyszło rywalizować uczestnikom były bardzo oryginalne. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy został świdniczanin Henryk Karaś, który zdobył aż pięć medali! Wywalczył dwa złote krążki. Okazał się najlepszy w „młóceniu cepem” oraz wspólnie z inną przedstawicielką stolicy powiatu świdnickiego – Anetą Stawecką w drużynowej konkurencji rzutów do kosza. Pierwsza z wymienionych konkurencji polegała na zbijaniu cepem pięciu napompowanych balonów. O kolejności decydował czas wykonania zadanej czynności.
Srebrne medale świdnicki multimedalista wywalczył wspólnie ze Zbigniewem Olkowiczem w konkurencji strzałów do bramki oraz z drużyną w składzie: Aneta Stawecka, Barbara Karaś, Olga Staniszewska i Jerzy Misztal, w konkurencji „kalambury”.
W konkurencji strzałów do bramki każdy z nas miał do oddania po dziesięć uderzeń. Trudność polegała na tym, że strzały były wykonywane kijem unihokejowym do bramki unihokejowej. Dodatkowo piłka toczyła się nie po równym podłożu, ale po… kostce brukowej – przyznał Karaś.
Na najniższym stopniu podium Henryk Karaś wspólnie z Anetą Stawecką stanęli w drużynowym strzelaniu z łuku. Warto jeszcze dodać, że w typowo zręcznościowej próbie „wbijania gwoździ” na drugim miejscu uplasowała się Barbara Karaś.
Czołówka klasyfikacji drużynowej:
1. Województwo lubelskie – 60 pkt.
2. Województwo podkarpackie – 45 pkt.
3. Województwo opolskie – 40 pkt.
JacK
foto: archiwum Powiatowego Zrzeszenia LZS Powiatu Świdnickiego z siedzibą w Bystrzejowicach

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button