SPORT

PANI KAPITAN „NAPOCZĘŁA” MOTOR

Trzecioligowe piłkarki LKS Wierzchowiska do prestiżowego meczu z Motorem przystąpiły bardzo skoncentrowane i zmotywowane. Od początku zagrały agresywnie zaskakując lublinianki „krótkim” kryciem. Taka postawa bardzo szybko przyniosła efekt w postaci prowadzenia. Rywalki „napoczęła” kapitanka gospodyń Paulina Goś (na zdjęciu).
Paulina Goś
W 10 minucie podanie Weroniki Fabian otworzyło drogę do bramki wspomnianej Paulinie Goś. Pomocniczka Wierzchowisk oddała ładny strzał zza pola karnego, piłka po drodze delikatnie „poszła” po nodze jednej z rywalek, odbiła się od poprzeczki i nieuchronnie wpadła do siatki. Podrażnione takim obrotem sprawy przyjezdne bardzo szybko, bo już po kilku minutach odpowiedziały wyrównującym golem. Przy uderzeniu pod poprzeczkę Aleksandra Mańko miała niewiele do powiedzenia. W 22 minucie swój zespół, po dynamicznej akcji zakończonej wejściem w pole karne i celnym strzałem, na ponowne prowadzenie „wyciągnęła” Natalia Szczygieł. Wierzchowiska poszły za ciosem i po golu, którego zdobyła Maja Dąbrowska było już 3:1! Jak się okazało to nie był jeszcze koniec emocji w tej części meczu. Najładniejszą akcję tuż przed zejściem na przerwę przeprowadziła Fabian. Efektownym driblingiem minęła kilka przeciwniczek, wbiegła w szesnastkę Motoru po czym precyzyjnym lobem trafiła do siatki.
Po zmianie stron gospodynie miały jeszcze swoje sytuacje bramkowe, ale do siatki w 65 minucie trafiły piłkarki z Lublina. Poza tą jedną sytuację praktycznie przez całą drugą połowę podopieczne trenera Dariusza Kosika spokojnie kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Na pochwałę zasłużył cały zespół, a szczególnie: Weronika Fabian, Anna Siczek, Paulina Goś oraz Maja Dąbrowska.
 
logo LKS WierzchowiskaLKS WIERZCHOWISKA – MOTOR LUBLIN 4:2 (4:1)
Bramki: Paulina Goś (10′), Natalia Szczygieł (22′), Maja Dąbrowska (30′), Weronika Fabian (37′).
LKS Wierzchowiska: Aleksandra Mańko, Natalia Flis (41′ Sylwia Augustyniak), Marlena Kołtun, Dominik Kamińska (75′ Sylwia Pawlak), Anna Siczek, Natalia Pielecha, Paulina Goś, Weronika Fabian, Sylwia Siennicka (41′ Teresa Skupińska, 55′ Amanda Wasilewska), Natalia Szczygieł, Maja Dąbrowska.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button