AKTUALNOŚCI

TAK!- DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Świdnickie Forum Organizacji Pozarządowych odbywa się na terenie powiatu świdnickiego od 2010 roku. Udział w tej inicjatywie daje możliwość nawiązania współpracy z innymi organizacjami, podzielenia się swoim doświadczeniem i pomocy ludziom, rozpoczynającym nowe inicjatywy społeczne. W Forum zrzeszonych jest ponad 60% NGO-sów z terenu powiatu świdnickiego.czechowski
Na terenie powiatu świdnickiego funkcjonuje ponad 200 podmiotów, zaliczanych do takich organizacji. – Wraz z rozwojem powiatów pozyskiwane są nowoczesne narzędzia, gwarantujące chociażby możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych. Dzisiaj ( 07.10.2015) rozmawiamy min. na temat pożyczek dla organizacji pozarządowych, ale także o tym, z czego mogą skorzystać organizacje w PUP, jak pracodawcy.- wyjaśnia organizator Forum, Maciej Lubaś. Organizacje pozarządowe chętnie korzystają z dostępnych narzędzi. Fundusze na wkłady własne, które w tym roku zwiększyły się do 8,5 tys.zł, pokazują ich rosnące potrzeby.
Świdnik Wspólna Sprawa, który reprezentuję w zarządzie powiatu jest organizacją pozarządową . Takie spotkanie min. ze względu na kontakty z partnerem z III sektora, jest dla nas szczególnie ważne. To jest źródło doświadczeń, wiedzy na temat aktualnych potrzeb, a także sprawdzian codziennych działań. – mówi Jakub Osina, członek zarządu powiatu. Spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych rozpoczął Leszek Czechowski, członek zarządu powiatu, który podziękował zebranym za działalność i rozwój powiatu świdnickiego. Jacek Kosierb, rzecznik prasowy starosty poinformował zebranych o możliwościach pozyskania pieniędzy, w ramach konkursów. –W bieżącym roku kwota w budżecie powiatu na wkłady własne była wyższa, sięgała 8,5 tys. zł. W pierwszym półroczu ogłoszono jeden konkurs, na który wpłynęła jedna oferta, uzyskując dofinansowanie 4tys. zł.W następnym tygodniu zostanie ogłoszony kolejny konkurs, na kwotę 4,5 tys. zł. Wszelkie szczegóły dostępne będą na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Świdniku.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button