TAKŻE OLDBOJE UCZCILI JUBILEUSZ

W ramach sobotnich uroczystości jubileuszowych 50-lecia Ludowego Klubu Sportowego Wierzchowiska, odbył się towarzyski mecz piłki nożnej oldbojów miejscowego klubu z reprezentacją powiatu świdnickiego. Górą byli gospodarze wygrywając 4:1 (1:0). Grano 2 x 30 minut. Zawody rozgrywane w miłej i przyjacielskiej atmosferze obserwował prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik. Spotkanie prowadził świdnicki sędzia Jacek Gozdek.
DSC_0890
Do przerwy padła tylko jedna bramka, ale za bardzo ładna. Po dośrodkowaniu w polu karne celną główką w okienko bramki Roberta Kulawiaka popisał się Zbigniew Chołyk. Gracze powiatu nie mieli szczęścia pod bramką rywali. Strzały trafiały w słupek lub poprzeczkę, a jeszcze innym razem świetnie bronił Dariusz Kosik.
Po zmianie stron kolejne gole w tym wyrównanym meczu zdobywali oldboje Wierzchowisk. Najpierw po zespołowej akcji tuż przy słupku trafił Dariusz Zakrzewski, a rezultat na 3:0 ładnym, technicznym uderzeniem z ostrego kąta nad wychodzącym bramkarzem podwyższył Chołyk. Reprezentacja powiatu dążyła do zdobycia gola, ale w bramce wciąż bardzo dobrze spisywał się Kosik. Wreszcie w 45 minucie piłkę po wrzutkę Jacka Kosierba z prawej strony pola karnego na piątym metrze precyzyjną główką pod poprzeczkę do siatki skierował Ireneusz Ziętek. Rezultat potyczki mierzonym strzałem górą w długi róg ustalił Sławomir Śliwa.
DSC_0567
LKS WIERZCHOWISKA – POWIAT ŚWIDNICKI 4:1 (1:0)
Bramki: Zbigniew Chołyk 2, Dariusz Zakrzewski, Sławomir Śliwa – Ireneusz Ziętek.
LKS Wierzchowiska: Dariusz Kosik, Marian Kamiński, Roman Babiarz, Tomasz Cioczek, Andrzej Chyliński, Dariusz Mróz, Grzegorz Wardziński, Wiesław Popławski, Jerzy Jaworski, Krzysztof Wosiak, Marek Wosiak, Artur Rabczewski, Zbigniew Chołyk, Andrzej Kot, Dariusz Wierzbik, Przemysław Kozak, Jacek Fabian, Krzysztof Gładysz, Dariusz Zakrzewski, Mariusz Kędra, Rafał Derkacz, Sławomir Śliwa, Sebastian Gołąb, Paweł Rodak, Jerzy Sierpień, Krzysztof Kitka i Rafał Chyliński.
Powiat Świdnicki: Robert Kulawiak, Dariusz Kołodziejczyk, Roman Wnuczek, Artur Sadło, Jacek Kosierb, Artur Łuka, Robert Syryjczyk, Ireneusz Ziętek, Tomasz Ciechomski, Jacek Kochalski, Krzysztof Żurek, Artur Szot, Sławomir Biszkont.