SPORT

PRZED NIMI FUTBOLOWA PRZYSZŁOŚĆ

Mowa o drużynach GPTS Avia Świdnik i GLKS Victoria Rybczewice z rocznika 2006. Po pierwszej części rundy jesiennej oba kluby z terenu powiatu świdnickiego osiągnęły spory sukces w postaci awansu do grupy sześciu najlepszych zespołów województwa lubelskiego. Za rywali mają teraz nie byle kogo. Mierzą się z Górnikiem Łęczna, Lublinianką, BKS Lublin oraz Akademią Paderewski także z Lublina.
W minioną niedzielę na stadionie przy ul. Króla Leszczyńskiego w Lublinie odbył się pierwszy z cyklu trzech turniejów grupy mistrzowskiej. Mali futboliści Avii wypadli na nim bardzo dobrze odnosząc trzy zwycięstwa, notując remis i tylko jedną, minimalną porażkę. Podopieczni trenera Karola Falenty pokonali: Górnik Łęczna 3:0 (Michał Janczak 2, Ireneusz Dmitruk), ARP Paderewski 1:0 (Michał Janczak) i Victorię Rybczewice 6:1 (Michał Janczak 2, Bartosz Wołowiec, Edwin Mościcki, Maciej Maciocha, Kacper Woźniak). Zremisowali z Lublinianką 1:1 (Michał Janczak) i ulegli lubelskiemu BKS-owi 0:1.
SONY DSC
Kadra GPTS Avia Świdnik (2006). Górny rząd od lewej: Jan Parcheta, Gabriel Brodzki, Maciej Krukowski, Kamil Szymańczuk, Błażej Adamek, Marcel Mazurek, Igor Maluga. Dolny rząd od lewej: Karol Falenta (trener), Michał Janczak, Kacper Woźniak, Edwin Mościcki, Ireneusz Dmitruk, Bartosz Wołowiec, Maciej Maciocha, Franciszek Biały, Eryk Szydłowski.
Przede wszystkim cieszę się, że rywalizujemy wśród najlepszych drużyn województwa. Jestem zadowolony z występu chłopców zarówno na tym turnieju jak i trzech poprzednich. Niedzielne rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Przegraliśmy tylko jeden mecz, po błędzie przy wyprowadzeniu piłki z autu – przyznał po zawodach trener Karol Falenta.
Gorzej na tym turnieju poszło drużynie Victorii. Warto jednak zaznaczyć, że już sama możliwość rywalizacji w takim gronie jest dla małych futbolistów z Rybczewic olbrzymim sukcesem i zarazem sporym dla nich wyzwaniem. Zespół duetu trenerskiego Kacper i Mateusz Świetlicki walczył dzielnie z Akademią Paderewski ulegając tylko 0:1. Przegrał po zaciętej walce z Górnikiem 2:5 (Dawid Zieliński, Igor Ziętek) i Avią 1:6 (Dawid Zieliński). Nie sprostał faworytom do tytułu mistrzowskiego: Lubliniance (0:6) i BKS-owi (0:8).
Victoria na Lubliniance
Kadra GLKS Victoria Rybczewice (2006). Górny rząd od lewej: Mateusz Świetlicki (trener), Rysio Podolak, Przemek Olech, Patryk Olech, Dawid Olech, Filip Machul, Dawid Zieliński, Szymon Jurek, Bartosz Suplewski, Igor Ziętek, Mateusz Pawelec, Michał Warda, Mateusz Kurzępa. Dolny rząd od lewej: Julka Bartnik, Julka Połeć, Patrycja Brus.
Po pierwszym turnieju kolejność jest następująca:
1. Lublinianka Lublin – 13 pkt.
2. BKS Lublin – 12 pkt.
3. Avia Swidnik – 10 pkt.
4. Górnik Łęczna – 4 pkt.
5. Akademia Lublin – 4 pkt.
6. Victoria Rybczewice – 0 pkt.
Gospodarzem drugiego turnieju grupy mistrzowskiej będzie lubelski BKS. Zawody na boisku przy ul. Balladyny w Lublinie zostaną rozegrane w sobotę 10 października br., a rozpoczną się o godz. 13.
JacK
foto: archiwum GPTS Avia Świdnik/GLKS Victoria Rybczewice

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button